Vizesiz Asya Ülkeleri

Merhabalar! Vizesiz Asya Ülkeleri sayfamıza Hoş geldiniz. Sizler için Vize istemeyen Asya ülkelerini yazdık.
[box type=\”shadow\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]Telefon: 0545 571 7 571 E-mail: info@kocakvize.com[/box]

Vizesiz Asya Ülkeleri. Vizesiz Gidilen Asya Ülkeleri

Vizesiz Asya ülkeleri listesi çıkartırken özellikle Covid-19 sürecinde Avrupa\’ya Turistik gezi yapmak için schengen vizesine müracaat edip  schengen vizesi alamayanlar için  Vizesiz gidilebilen Asya ülkelerini sizler için derledik ve yazdık.

Bu Asya ülkeleri için pasaport ve fotoğrafınızı yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır. Bazı Asya Ülkelerine havaalanında basitce vize alıp giriş yapabilirsiniz. Çok kez Asya Ülkelerinde bulunmuş birisi olarak bizlerden de bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca bir grup gezileriniz var ise sizlere Asya\’nın istediğiniz ülkesinde gezi tur yaptırabiliriz. Asya\’nın tadını ilk Asya\’ya gezi yapan Tur firmasından yararlanabilirsiniz.

Malum Asya ülkelerinin güzelliği anlatmakla bitmez. Gelin hep birlikte binlerce evraklarla uğraşmadan, sadece uçak biletinizi alıp gidebileceğiniz vizesiz gidilebilen Asya ülkeleri hakkında detaylara bakalım.

Vize İstemeyen Asya Ülkeleri

Her ne kadar Asya ülkelerine uçak biletleri pahalı olsa da zaman zaman ucuza uçak bileti kampanyalarından faydalanıp hemen vizesiz asya ülkelerine kendimizi atmak istiyoruz. Vizesiz seyahat edebileceğimiz Asya ülkeleri listesi oldukça fazla. Bazı Asya ülkeleri var ki kapıda vize alma kolaylığı sağlıyor. Bakalım vizesiz ve/veya kapıda vize veren Asya ülkeleri nerelerdir?

1)Doğu Timur

– Doğu Timur vizesiz ülkeler listesinde olup sınırda vize almamız gerekmektedir. Vizesiz Asya ülkelerinden olan Doğu Timur 30 gün seyahat hakkı vermektedir.

2)Umman

– 30 gün sınır kapılarında vize alarak seyahat etme hakkımız vardır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi -Umman

3)Filipinler

– Vizeden Asya ülkelerinden olan Filipinler 30 gün seyahat hakkı vermektedir.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Filipinler

4)Güney Kore

– Vizesiz Asya ülkeleri güncel listede olan Güney Kore ülkesi 90 gün boyunca seyahat hakkı vermektedir.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Güney Kore

5)Irak

-Vizesiz Asya ülkelerinden olan Irak sınırda vize vermektedir. Irak gezisi düşünenler http://www.mfa.gov.tr/irak-seyahat-edecek-turk-vatandaslarinin-dikkatine.tr.mfa adresinden daha da detaylı bilgi alabilirler. Son zamanlarda Irak vize politikasını değiştirdi. Uçak bileti almaya kalktığımızda zaten gerekli uyarıyı yapsa da ne olur ne olmaz siz yine de son kez yukarıdaki linkten detayları okumadan Irak’a uçak biletinizi almayın.

6)Hong Kong

-Vizeden Asya ülkeleri arasında olan Hong Kong 90 gün seyahat hakkı vermektedir. Hong Kong gezisi yapmak isteyenlerin pasaportları 6 ay geçerlilik süresi olmak şartıyla ülkeye giriş yapabilmektedir.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Hong Kong

7)İran

– Hemen yanı başımızda olan İran, vizeden muaf tutulan ülkeler arasında olup,90 gün boyunca seyahat hakkı tanımaktadır. İran’a araç ile giriş yapabilmek için triptik belgesi alma zorunluluğu vardır. Bakınız İran’a arabayla gitmek .  Yurt dışına araç ile çıkış yazımı okumanızı tavsiye ederim. Tüm dünyada vizesiz gidilen ülkeler listesine linkten ulaşabilirsiniz. İran’a arabayla gitmiştim. Eğer 1 haftadan uzun süre kalacaksanız İran plakası almak zorundasınız.

Vizesiz Asya ülkeleri listesi – İran

8)Japonya

– Yıllardır Japon müşterilerim oldu ve vizesiz gidilebilen ülkeler arasında olan Japonya’ya 90 gün seyahat hakkımız vardır. En yakın zamanda ben de Japonya gezisi yapmak istiyorum.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Japonya

9)Kamboçya

– Türk vatandaşlarına vize uygulamayan Asya ülkeleri arasında olan Kamboçya’ya, sınırdan 30 günlük vize alınabildiği gibi Türkiye’deki konsolosluklardan da başvuru yapılabiliyor.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Kamboçya

10)Katar

– 14 gün olmak şartıyla Katar’a sınırda 100 Katar Riyali ödeme şartıyla vize alınabilir. Katar’a yolcu beraberinde alkol getirilmesi yasaktır. Kardeşim şu an Katar’da çalışma izni alarak çalışıyor.Yurt dışında çalışmak ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Katar

11)Kazakistan

– Vizesiz Asya ülkelerinden olan Kazakistan 30 gün seyahat hakkı tanımaktadır.5 günden fazla seyahat etmek istiyorsanız göç polisine kayıt yaptırma zorunluluğu var,aksi takdirde para cezası ödersiniz. Kazakistan’da bir arkadaşım yaşıyor,2016 yazında gitmek istedim ama kısmet olmadı.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Kazakistan

12)Kırgizistan

– Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler arasında olan Kırgızistan sınırsız vize hakkı tanımaktadır. Kırgızistan’a ister turistik ister iş amaçlı gidin,ülkeye giriş yaptıktan 5 iş günü içinde pasaportunuz ile birlikte Devlet Kayıt Hizmeti Başkanlığı’na müracaat etmek zorundasınız.

13)Lübnan

– Vizesiz gidilen Asya ülkelerinden olan Lübnan’a 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla seyahat hakkımız vardır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Lübnan

14)Makau Özel Yönetim Bölgesi

– Makau Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler arasında olup 30 gün süreyle seyahat etme hakkımız bulunmaktadır.

15)Maldivler

– Vize istemeyen Asya ülkelerinden olan Maldivler’e, Türk vatandaşlarına 30 güne kadar seyahat hakkı tanınmaktadır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Maldivler

16)Malezya

Vizesiz Asya turları ile gitmek sanırım daha sağlıklı olacaktır. Malezya vizesiz gidilen Asya ülkelerinden olup 90 güne kadar seyahat hakkı vermektedir.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Malezya

17)Singapur

– Asya ülkelerine vize çoğu ülkede yok çoğunda ise kapıda vize imkanı var. Vize istemeyen Asya ülkelerinden olan Singapur 90 güne kadar vize istemiyor.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Singapur

18)Sri Lanka

– Vizeden muaf ülkeler arasında olmasa da online vize alma imkanı ya da sınırda vize alma imkanı vardır. 30 güne kadar seyahat etme hakkı tanımaktadır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Sri Lanka

19)Taylan

– Asya’da vizesiz ülkelerden olan Tayland,30 güne kadar vizesiz seyahat hakkı vermektedir.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Tayland

20)Tayvan

– 15 Mayıs 2013 tarihi itibariyle Tayvan’a Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapanlara vize müracaat formu doldurarak,2 adet vesikalık fotoğraf vererek ve 24 Abd Doları ödeyerek giriş yapmalarına müsaade edilmektedir. Dönüş biletiniz muhakkak yanınızda bulunmalı. 30 güne kadar seyahat hakkınız bulunmaktadır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Tayvan

21)Ürdün

– Asya kıtasında vizesiz ülkelerden olan Ürdün’e seyahat ya da transite geçiş yapmak isteyen kişiler 30 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Ürdün

22)Bahreyn

– Burada dikkat edilmesi gereken konu,resmi pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahat ederken,bordo pasaport sahipleri 15 gün (gerektiğinde uzatılabilir) seyahat etme hakkı vardır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Bahreyn

23)Endonezya

– Hususi pasaport sahipleri 14 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik ve Hizmet pasaport sahipleri ise 30 güne kadar vize muafiyeti bulunmaktadır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Endonezya

24)Filistin

– Filistin vizesi biraz enteresan,Filistin’e gezi yapmak isteyenler İsrail vizesi almaları gerekmektedir. Eğer pasaportunuzda benim gibi İran mührü varsa ya pasaportunuzu değiştirin ya da ülkeye girişte bir ton soruyla muhattap olmaya hazır olun.

25)Kuveyt

– Vizesiz ülkeler listesinde olan Kuveyt 90 güne kadar seyahat etme hakkı vermektedir. Sınırda ve havalimanında Kuveyt vizesi alabilirsiniz.

26)Moğolistan

– Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkelerden Moğolistan,bordo pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.Yeşil pasaport,hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz ülkeler listesinde olan Moğolistan’a seyahat etme hakkı vardır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Moğolistan

27)Mynmar

– Mynmar vizesi almak isteyenler online başvuru yapabilirler. Enteresan olan ise Mynmar’da sadece 100 Türk vatandaşı bulunmaktadır. Türkiye’de ise 56 Mynmar vatandaşı bulunmaktadır. Mynmar’a 28 günlük vize alarak seyahat etme imkanımız bulunmaktadır.

28)Nepal

– Nepal’a sınırda 90 güne kadar vize alma hakkımız bulunmaktadır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Nepal

29)Suriye

– Hiç kimsenin gitmek istemeyeceği,dünyanın en tehlikeli ülkeleri arasında olan Suriye 90 güne kadar seyahat etme hakkı tanımaktadır.

30)Tacikistan

Tacikistan ile ilgili çocuk felci uyarılarını dikkate almanızı tavsiye ederim.

31)Azerbaycan

-Vizeden muaf tutulan ülkeler arasında olan Azerbaycan’da işler biraz değişik. Hava yoluyla gidenler sınırda vize alma şartıyla 30 gün vizesiz gezi yapabilirler. Eğer benim gibi motorla ya da arabayla Azerbaycan gezisi düşünüyorsanız Azerbaycan Konsolosluğuna 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir. Azerbaycan’a Yeni Havalimanı’ndan çok ucuza (520 TL) uçak bileti bulıur bulmaz hemen biletimi aldım. Azerbaycan Konsolosluğu’ndan vize başvurusu yapıp 3 aylık vizeyi aldım. Azerbaycan vizesi nasıl alınır yazımdan detayları okuyabilirsiniz. Azerbaycan gezilecek yerler hakkında detaylara linkten ulaşabilirsiniz.

32)Ermenistan

– Vizeden muaf olduğumuz ülkeler arasında olan Ermenistan havayoluyla gittiğiniz zaman,sınırda vize alarak (bordo pasaport sahipleri) 120 gün seyahat hakkı tanımaktadır.

Vizesiz Asya Kıtası\’ndaki ülkeler listesi – Ermenistan

33)Gürcistan

-T.C vatandaşları vizeden muaf ülkelerden olan Gürcistan’a 90 gün boyunca seyahat edebilirler.

Hemen yanı başımızda olan Gürcistan pasaport bile istemiyor. Al kimliği yanına çık yollara. Gürcistan’a ilk girişimde ciddi sorun yaşamaıştım sınırda çok sıra vardı daha sonra sistem arıza yaptı. Daha sonra ise Kars’a yakın olan sınır kapısından giriş yapmıştım. Ülkeye girişte ilaç almıyorlar.

Kaynak: Bütün bu bilgiler T.C Dışişleri Bakanlığı sitesi 06.11.2016 tarihinde kaynak olarak kullanılmış olup, Asya ülkelerine gezi yapmak isteyenlere tavsiye niteliği taşımaktadır.

Vizesiz Avrupa Ülkeleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

https://www.kocakvize.com/vizesiz-avrupa-ulkeleri/

Vizesiz Afrika Ülkeleri yazımızı okuyabilirsiniz.

https://www.kocakvize.com/vizesiz-afrika-ulkeleri/

Vize İstemeyen ülkeler için tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top