Vizesi Dilekçe Örnekleri

Vize Randevu

Merhabalar! Vize Randevu sayfamıza Hoşgeldiniz! Vize randevu ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Vize Randevu

Yurtdışına seyahat edecek vatandaşlarımızın gideceği ülkeye gitmeden önce vize alması gerekir. Vize alabilmek için de vize randevusu alması gerekmektedir.  Vize randevuları gideceğin ülkenin durumuna göre değişmektedir.

Vize Randevu Nasıl Alınır?

Vize randevu nasıl alınır? gideceği ülkenin ilgili elçilik veya konsolosluğun web sitesi üzerinden, vize başvuru merkezlerinden yada aracı kurumlar üzerinden vize randevusu alabilirler.

Vize Randevusu nasıl alınır?

Randevunuzun günü geldiğinde hazır olduğunuzdan emin olmak için bu ipuçlarını izleyin. Yaşadığınız ülkedeki vize görüşmeniz için bir randevu ayarlayın. Vize sonuçlanma süresinin konuma, vize kategorisine ve hatta sezona göre değiştiğini unutmayın. Bu nedenle erken başvurmak önemlidir. İadesiz vize başvuru ücretini ödeyin. Vize randevusundan önce ödemeniz gereken ücret almak istediğiniz vize türüne ve kalmak istediğiniz süreye göre değişecektir. Gerekli belgeleri toplayın. Vize randevunuzdan önce aşağıdakilere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir: Ülkeden planlanan ayrılışınızdan sonra 6 ay (süre ülkelere göre değişebilir) geçerli olan pasaport, Vize başvuru formu Başvuru ücreti ödeme makbuzu Vize fotoğraf gereksinimlerine uygun ve istenen sayıda vesikalık fotoğraf

Nasıl Randevu Almalıyım

Kişi başı bir randevu almanız gerekir. Tüm başvurular ayrı olarak işlenir, bu nedenle ailelerin her aile üyesi için bir randevu aldığından emin olmaları gerekir. Birlikte başvurmak diye bir şey yoktur. Ayrıca, her kişinin geçerli her belge için kendi kopyasına sahip olduğundan emin olmalısınız.

Ayrıca randevu bazı ükelerin vize türüne göre randevu almanız gerekmektedir. Turistik vize randevusu aldıysanız bu randevu ile Ticari vize başvurusu yapamazsınız. Ticari vize randevu alıp Turistik vize başvurusu yapamazsınız.

Vize Randevusu Nereden Alınır?

 • Büyükelçiliklerden
 • Konsolosluklardan
 • Dış temsilciliklerden
 • Vize başvuru merkezlerinden
 • Vize Acentaları üzerinden

Schengen Vize, Schengen vizesi

Schengen  Nedir?

Schengen, Avrupa ülkelerinin çoğunu kapsayan AB pasaportsuz seyahat bölgesini ifade eder. Dünyadaki en büyük serbest seyahat bölgesidir.

Schengen Vizesi nedir?

Schengen vizesi, Schengen Bölgesi’ne üye devletlerden herhangi birine seyahat edenlerin seyahat başına turizm veya iş amaçlı 90 güne kadar kalmasına izin veren kısa süreli bir vizedir.

Schengen vizesi Avrupa için en yaygın vizedir. Vize sahiplerinin herhangi bir Schengen Bölgesi dahilinde serbestçe seyahat etmesine ve Schengen üyesi ülkelerden herhangi birinden dönüş yapmasına izin verir. Schengen Bölgesi içinde gümrük kontrolleri yoktur.

Ancak, Schengen üyesi ülkelerden birinde 90 günden fazla süre boyunca okumayı, çalışmayı veya yaşamayı planlıyorsanız Schengen Vizesi yerine bu Avrupa ülkesinin ulusal vizesine başvurmanız gerekir.

Schengen Ülkeleri

Schengen Bölgesine Üye Ülkeler:

\"Schengen

 • Belçika
 • Avusturya
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Hollanda
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Lihtenştayn

Yukarıdaki listede gördüğünüz gibi, Schengen Bölgesinde 22 (yirmi iki) tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 (dört) tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Sözleşmesi ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 (yirmi altı) üye ülke bulunmaktadır.

Şu 3 (üç) Avrupa ülkesi Schengen Bölgesinin ortak üyeleridir ancak Avrupa Birliğine üye değildirler: İzlanda, Norveç ve İsviçre.

Şu 3 (üç) bölge Avrupa kıtasının dışında yer almalarına rağmen Avrupa Birliğinin özel üyeleri ve Schengen Bölgesinin parçasıdır: Azorlar, Madeira ve Kanarya Adaları.

Öte yandan, şu 3 (üç) ülke sınırlarını açmışlardır ancak Schengen Bölgesine üye değildirler: Monako, San Marino ve Vatikan.

Henüz Schengen Bölgesine katılmamış olan 5 (beş) Avrupa Birliği üyesi daha bulunmaktadır: hala dışarıda kalmayı tercih eden İrlanda ve yakında katılmaları istenen ve katılmayı amaçlayan Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve Kıbrıs.

Schengen Bölgesinin dış sınırları, %80’i sudan ve %20’si karadan oluşup 50.000 km uzunluğunda bir aralığa ulaşmaktadır.

Almanya Vize Randevu

Almanya vize randevuları İDATA üzerinden alınmaktadır. Almanya gidecek vatandaşların İdata vize ofislerinden müracaat ederek vize randevularını almaları gerekmektedir.

İDATA

Türkiye\’de Almanya ve İtalya vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur.

Almanyanın Vize Başvuru merkezidir. Almanya\’ya gideceklerin vize için müracaat ettikleri yerdir. Bütün vize işlmleri burada yapılmaktadır.

[box type=\”shadow\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

Almanya\’nın Türkiye \’deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye \’den Almanya\’ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebileceklerdir.

Vize başvurusu için ise aşı ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Hemen randevunuzu alın, Öncelik sizin olsun!

[/box]

İdata Randevu

İdata Randevu Sorgulama

Almanya ya seyahat ermek için schengen vize randevularınızı schengen.idata.com.tr adresini ziyaret ederek oluşturabilirsiniz.

ALMANYA SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!
 • Almanya\’nın Türkiye \’deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye \’den Almanya\’ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebilecekleri belirtilmiştir.
 • Vize başvurusu için ise aşı ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.
Hemen randevunuzu alın!
[button color=\”red\” size=\”small\” link=\”https://schengen.idata.com.tr/tr/appointment-form\” icon=\”\” target=\”false\” nofollow=\”false\”]RANDEVU AL[/button]
İTALYA SCHENGEN VİZE BAŞVURULARINDA ÖNCELİĞİNİZ VAR!
 • Covid-19 kısıtlamaları sonrasında, öncelikli vize başvurusu için hemen resmi sıra numaranızı alın.Konsolosluklar tekrardan vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yapmış olduğunuz online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir.
 • Başvuru sıra numaranızın önlerde yer alması, vize başvurusunu öncelikli olarak yapabilmenizi ve Covid-19 sınırlandırmaları süresince oluşan başvuru yığılmasını beklemek zorunda kalmadan öne geçmenizi sağlar.
Öncelik sizin olsun!
https://schengen.idata.com.tr/tr/appointment-form
RANDEVU AL
İtalya\’ya seyahat ermek için schengen vize randevularınızı schengen.idata.com.tr adresini ziyaret ederek oluşturabilirsiniz.

İDATA İletişim

Ankara


iDATA Ankara ofisimizden Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks 0 850 460 1296

Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Atatürk Bulvarı Ata Ap. No: 231/A Çankaya – Ankara

Başvuru SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30 (28 Ocak, 31 Ocak ve 01 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara Konsolosluğu\’nun kapalı olması sebebiyle , Ankara ofisimiz de kapalı olacaktır)

Pasaport Dağıtım SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30 (28 Ocak, 31 Ocak ve 01 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara Konsolosluğu\’nun kapalı olması sebebiyle , Ankara ofisimiz de kapalı olacaktır)

Haritayı GösterHarita

İstanbul Avrupa (Gayrettepe)


iDATA İstanbul Avrupa (Gayrettepe) ofisimizden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 212 224 35 25

AdresEsentepe Mh. Büyükdere Cd. No: 127 Astoria Kuleleri Astoria AVM B2 Katı, Esentepe / Şişli

Başvuru SaatleriAlmanya: Hatfa içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-18:00
İtalya: Hatfa içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-18:00

Pasaport Dağıtım SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-18:00

Haritayı GösterHarita

İstanbul Asya (Altunizade)


iDATA İstanbul Asya (Altunizade) ofisimizden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1292

AdresAltunizade Mah. Kısıklı Cad. Shibuya Sok. Sarkuysan – AK İş Merkezi A Blok No: 4/2 1. Bodrum 1 No\’lu Ofis Üsküdar/İstanbul

Başvuru SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı GösterHarita

Bursa


iDATA Bursa ofisimizden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1294

AdresMuradiye Mah. Çekirge Cad. No: 31/A Sevilen Apt. Osmangazi – Bursa

Başvuru SaatleriPazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım SaatleriPazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı GösterHarita

Trabzon

iDATA Trabzon ofisimizden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1290

Adresİ:nönü Mah. Yavuz Selim Bulvarı Öztürkler Apt. No: 365A Ortahisar / Trabzon ( Fatih Devlet Hastahanesi Üstü, Tanjant Yolu Üzeri )

Başvuru Saatleri:Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım SaatleriPazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı Göster Harita

İzmir


iDATA İzmir ofisimizden Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1293

Adres: Şair Eşref Bulvarı No:21 Giriş:1 Zemin Kat – Konak / İzmir

Başvuru Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı Göster Harita

İdata Müşteri Hizmetleri

İdata Çağrı Merkezi

Yurt dışından yapacağınız aramalarda +90 212 970 8493 no\’lu Çağrı Merkezi hattımızı arayabilirsiniz.

Telefon 0850 460 VIZE (0 850 460 8493)

Çalışma Saatleri Hafta içi her gün: 08:30-13:00 / 13:30- 17:30

Gaziantep

iDATA Gaziantep ofisimizden Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1297

Adres:Budak Mahallesi 10031 Nolu Sk. Yasem İş Merkezi NO: 42 C / 0 Şehitkamil / Gaziantep

Başvuru Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı Göster Harita

Antalya

iDATA Antalya ofisimizden Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks:0 850 460 1295

Adres:Çağlayan Mah. 2053. Sok. No: 28 Ateşoğulları Apt. D: 1 Lara/Muratpaşa – Antalya

Başvuru Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı Göster Harita

İDATA Başvuru Takip

Almanya

\"\"

Pasaport ve barkod numaranız başvuru kaydı sonrasında size verilmiş olan pasaport teslim fişi üzerinde yer almaktadır.

Uyarı: 90 günden uzun süredir bekleyen pasaportlar 15 Ekim 2020 tarihinden itibaren ilgili Elçilik/Konsolosluklara teslim edilecektir.

[button color=\”red\” size=\”small\” link=\”https://idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de\” icon=\”\” target=\”false\” nofollow=\”false\”]BAŞVURU TAKİP SORGULAMA[/button]

https://idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de

VFS GLOBAL 

\”Visa Facilitation Services Global\” olarak da bilinen VFS Global, dünya çapında hükümetler ve diplomatik misyonlar için bir dış kaynak kullanımı ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Şirket, müşteri hükümetleri için vize ve pasaport verilmesiyle ilgili idari ve isteğe bağlı olmayan görevleri yönetir.

Vfs Global

Avrupa Ülkelerinde Schengen Vize Hizmetleri için resmi dış kaynak sağlayıcı ortağıdır. Vize İşlemlerinde Bazı Avrupa Ülke Büyükelçiliklerin resmi temsilcisidir. Vizeye Başvurmak isteyen, vize hakkında bilgi edinmek  ve vize başvurusu yapmak isteyenleri müracaat edecekleri yerdir.

Bulgaristan Vize Randevu

Bulgaristan vize randevu alınmaksızın, başvuru işlemi Bulgaristan Konsolosluklarının ve başvuru merkezinin çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Bulgaristan Konsoloslukları yoğun olduğu zamanlarda başvuru sahibini direkt olarak başvuru merkezine yönlendirir. Başvuru başvuru merkezi ile konsolosluğa iletilir. Konsolosluklar, Bulgaristan vize randevu alınmadan hafta içi her gün sabah 09.00 ila öğlen 12.00 saatleri arasında başvuruları kabul etmektedir.

Rusya Vize Randevu Nasıl Alınır?

Rusya vize randevu nasıl alınır? Rusya vize randevu alınmadan yetkili vize başvuru merkezinin mesai saatleri içerisinde başvuru merkezine giderek başvuru işlemi gerçekleştirilebilir. Başvuranın Rusya vize başvurusunda şahsen bulunmasına gerek yoktur. Rusya vizesi için gerekli evrakları eksiksiz hazırlayarak yetkili vize servisine posta yolu ile veya 3. bir kişi aracılığıyla iletebilir. Yetkili kurum başvuran adına vize başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

İngiltere Vize Randevu

İngiltere vize işlemleri konusunda en çok merak edilen noktalardan biri de İngiltere vize randevu. Bu ülkeye yapılan başvurularda telefon veya e-mail gibi bildiğimiz randevu alma yöntemlerinin dışında bir sistemin kullanılması gerekiyor. Ayrıca randevu, başvurunun neredeyse son aşaması olduğundan dolayı acil durumlarda önce randevuyu alıp sonrasında işlemlere başlamak da mümkün değil. Bu tür durumlarda farklı yöntemler kullanılıyor.

Standart bir İngiltere vize randevu işleminde ilk etapta başvuru hesabınız oluşturulur. Konsolosluk tüm iletişimi bu hesabı açarken verdiğiniz mail adresi üzerinden kuracaktır, bu yüzden gerçek bir mail adresi vermek çok önemli. Bununla birlikte yarım kalan forma devam etme işlemi, ödeme onayı, randevu onayı, başvuru takibi gibi tüm kritik kısımlar, başlangıçta vermiş olduğunuz giriş bilgilerinizle yapılacağı için aktif olarak kullandığınız bir mail adresi vermelisiniz.

Oluşturmuş olduğunuz hesapla başvuru formunuz doldurulmaya başlanır. Form doldurmak, başvurunuzun en önemli kısımlarından biridir. Bir defa tamamladıktan sonra geriye dönüp düzeltme yapamazsınız, bu yüzden acele bir şekilde randevu alabilmek için formu hızlıca doldurup geçmek hatasına düşmeyin. Formunuz tamamlandığında son aşamada ödeme ve bir takım hızlandırma hizmetleri seçilir. Eğer seyahatiniz acilse, bu noktada Priority Visa (Öncelikli Vize, Ekspres vize ya da 5 Günde İngiltere Vizesi) veya Super Priority Visa (Süper Öncelikli Vize, Süper Ekspres Vize, 1 Günde İngiltere Vizesi ya da 24 Saatte İngiltere Vizesi) seçeneklerinden birini seçerek ilerlemeniz gereklidir.

Seçimleriniz sonrası ödeme noktasına gelinir, gerekli ödemeler yapıldıktan sonra ise konfirmasyon belgelerinizi çıkarmanız gerekir. Burada hangi belgelerin indirilip yazdırılması gerektiği başvuru için önemlidir. İngiltere Konsolosluğu vize randevu günü bu evraklar üzerinde gerekli noktaları kontrol eder. Bu noktadan sonra sistem sizi ek hizmetler ve randevu alabileceğiniz bölüme aktarır. Eğer bir önceki ödeme kısmında standart servis seçip hiçbir hızlandırma hizmeti satın almadıysanız bu noktada sistem size yine ek hızlandırma hizmetlerini sunar. Dilediğiniz takdirde burada geriye dönüp  ek hizmetler satın alabilirsiniz. Örneğin randevunuzu belirlediniz ve randevu gününüzü beklerken yeni bir durum ortaya çıktı, sistem bir önceki randevunuzu iptal edip yeni bir randevu tarihi ve ekspres servis almanıza izin verir.

Kanada vize randevusu nasıl alınır?

Kanada Konsolosluğu, başvuruları eskiden parmak izi uygulaması olmadan, kabul edip değerlendiriyordu. Bu nedenle Kanada vizesi başvurusu yaparken, randevu almanıza gerek kalmıyordu. T.C. vatandaşları, Kanada vizesi başvurusu yaparken, 2021 yılının ağustos ayından sonra parmak izi uygulamasına tabii olan ülkelerden birisi oldu. Hazırlanan başvuru dosyasından sonra, parmak izini vermek için Kanada Konsolosluğundan randevu almanız gerekmektedir. Peki Kanada vize randevusu nasıl alınır? Kanada vize randevu alma işlemi öncelikle, VFS global Kanada vize başvuru merkezinin sitesinde, Biyometri işlemi sayfasına girmeniz gerekmektedir. Burada karşınıza randevu almak için tıklayın, yazsının altında, Ankara ve İstanbul seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Nereden müracaat gerçekleştirecekseniz, o ili tercih etmeniz ile randevu alma işleminiz başlamış olacaktır.

Kanada vize randevu alma işlemi, sizi randevu bilgilerinizin olduğu sayfaya yönlendirmesi ile devam edecektir. Daha önceden kaydınız varsa yeniden kayıt yaptırmanız gerekmez, fakat kaydınız yok ise, yeni baştan kayıt yaptırmanız gerekecektir. VFS global sitesine yapılan kayıtlar, 30 gün içerisinde silinmektedir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, Kanada vize randevu alma sayfasına tekrardan yönlendirilirsiniz. Burada parmak izi vereceğiniz ili tercih etmeniz gerekmektedir. Örneğin müracaat yerini İstanbul olarak tercih ettiyseniz, parmak izi uygulaması vereceğiniz yer de karşınıza İstanbul olarak çıkacaktır.

Sonrasında kaç kişi başvuru yapıyorsanız, o kadar kişinin sayısını girmeniz gerekmektedir. Vize kategorisi kısmı, “Biyometric Enrolment” olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Devam butonu ile birlikte, kişisel bilgilerinizi isteyen bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bilgilerinizi girdikten sonra Kanada vize randevu alma işleminin ilk basamağı tamamlanmış olacaktır.

Bütün bilgiler onaylandıktan sonra, size referans numarası verilecektir ve tüm bu randevu işlemlerini bu referans numarası üzerinden takip edebilirsiniz. Karşınıza gelen randevu saat ve günlerinden size uygun olanının tercih ettikten sonra, Kanada vize randevu alma işlemi sonuçlanmış olur.

\’\’Randevu Mektubu\’\’ bölümüne tıklanıldığı zaman, karşınıza sizden istenen belgelerin olduğu sayfa çıkmaktadır. Bu belgenin çıktısını almanız gerekmektedir. Bu belgelerinizi Kanada vize başvuru merkezlerine teslim etmelisiniz. Kanada vize randevusu nasıl alınır? konusuna değindik. Detaylı sorularınız Vize Merkezi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Vize Randevusu

Amerika vize işlemlerinden önce başvuru sahipleri randevu aşamasını merak etmektedir. Amerika vize randevusu işlemi son aşamadır. Dolayısıyla seyahatinizin acil olmadığı durumlarda önceliğimiz randevu olmamaktadır. Eğer konsolosluk yoğunluğu varsa bu durumu uzmanlarımız sizlere bildirerek işlemlere devam edecektir. Amerika vize randevu işlemleri 3 aşamadan oluşmaktadır. Aşama detaylarını aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

 • Her başvuru sahibi için DS-160 formunun oluşturulması,
 • Official U.S Department Of State Visa Appointment Service olarak adlandırılan Amerika’nın resmi randevu sitesinden her başvuru sahibi için hesap oluşturmak,
 • Son etap olarak randevu sitesinde oluşturulmuş hesap üzerinden online ödeme yapmak ve randevu almak.

Polonya Vize Randevusu

TÜRKİYE\’DEKİ POLONYA VİZESİ MÜŞTERİLERİ İÇİN ÖN ÖDEMELİ RANDEVU SİSTEMİ

Polonyalı Yetkililerin randevu almak için yanlış beyanlarla mücadele etme talimatlarını takiben, VFS Vize Başvuru Merkezi, randevunun rezerve edildiği vize türüne uygun olmaması durumunda başvuruyu kabul etmeyecektir. Vize başvurunuzu göndermek için VFS vize merkezine erişim hakkı verilmesini, yerel makamlara ve VFS sağlık düzenlemelerine uymayı işbu belgeyle kabul ediyorum. Uygun olduğu durumlarda, temassız kızılötesi termometre ile vücut sıcaklığımı kontrol ettirmeyi ve anormal bir sonuç çıkması durumunda vize merkezinden ayrılma zorunluluğunu da kabul ediyorum. VFS Global merkezlerinde uygulanan sağlık güvenliği önlemleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.vfsglobal.com/customer-advisories adresini ziyaret ediniz.

Randevu almadan önce bilmeniz gerekenler Nasıl çalışır?

İşlem aşağıdaki gibidir:

• Tüm İlk kez kullananlar, VFS randevu web sitesine kaydolmalıdır.

• Daha sonra VFS Global web sitesinden çevrimiçi olarak randevu almalı ve VFS Global servis ücretini çevrimiçi olarak ödemelisiniz,

• Son olarak, randevunuzu alırken seçmiş olduğunuz VFS Global Vize Başvuru Merkezine vize başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Ne ödemeliyim? Lütfen ödemeniz gereken iki tür ücret olduğunu unutmayın:

• VFS Global hizmet ücreti. Rezervasyonunuzu kesinleştirmek için bu web sitesinde VFS Global hizmet ücretini ödemeniz gerekmektedir. İşlem güvenlidir. Ancak dilerseniz sistem tarafından önerilen isteğe bağlı hizmetler için ödeme yapmayı da seçebilirsiniz. Bu nedenle randevu almaya başlamadan önce lütfen ödeme kartınızın (Banka/Kredi Kartı) yanınızda olduğundan emin olunuz. Lütfen çevrimiçi randevu almanın VFS Global Hizmet ücretini içerdiğini unutmayın: Lütfen adınıza çevrimiçi randevu almak için sizden ücret almaya çalışanlardan kaçının.

• Vize ücreti. Vize ücretini ancak VFS Global Başvuru Merkezine başvurunuzu yaptıktan sonra ödeyeceksiniz. Maliyet, ihtiyacınız olan vize türüne bağlı olarak değişir.

• Randevu hakkında ne bilmeliyim?

• Randevu yerleri, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Konsolosluğu Konsolosluk Bölgesi için günlük bazda; Gün İstanbul Gaziantep İzmir Trabzon Pazartesi 09:00 10:00 16:00 13:00 Salı 12:00 10:00 16:00 13:00 Çarşamba 14:00 10:00 16:00 13:00 Perşembe 15:00 10:00 16:00 13:00 Cuma 17:00 10:00 16:00 13:00

Polonya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölgesi için ise haftalık olarak yayınlanmaktadır. (Ankara ve Antalya için Pazartesi günleri saat 10:00)

• \”Boş Yer Yok\” mesajı görüntülenirse, yukarıdaki zaman çizelgesine göre sonraki gün tekrar denemelisiniz.

• Kişi başına sadece bir randevu alabilirsiniz (sistem tarafından mükerrer randevuya izin verilmez).

• TÜM ALANLAR üzerinde düzenleme yapılamadığından randevunuzu alırken bütün bilgilerin Seyahat/Pasaport belgenizle uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Randevu bilgilerinin girilen randevu bilgisi ile uyuşmaması halinde merkezde girişe izin verilmeyecektir.

• Yetki alanınıza göre yer seçmelisiniz (her iki şehirde de randevu almak mümkün değildir).

• Randevunuza zamanında gelmelisiniz. VFS Global Uygulama Merkezi\’ne girişe belirlenen saatten 15 dakika öncesi ve 15 dakika sonrası için izin verilir. Bu sürenin aşımında, randevunuz iptal edilir.

• Rezerve edilen randevular, ilk planlanan randevu tarihinden 96 saat öncesine kadar yalnızca iki kez çevrimiçi olarak yeniden planlanabilir.

• Randevuya gelinmemesi halinde hizmet bedeli iade edilemez.

***Geçerli hizmet bedeli üzerinden ve bu bedeli aşan herhangi bir ilave işlem ücreti almadığımızı unutmayınız. Beklenmedik durumlar halinde, herhangi bir uyuşmazlıktan kaçınmak için Yalnızca Türk makamlarınca onaylı kartları kullanmanızı ve Yurtdışı banka kartlarından Kaçınmanızı rica ederiz. Herhangi bir banka komisyonu ortaya çıkması halinde (Türk makamlarınca onaylı kartların kullanılması durumunda), müşterilerimiz, talep etmeleri üzerine ödenen bedeli VFS’den geri almaya hak kazanırlar. Hangi vize kategorisini seçmeliyim?

ÇEVRİMİÇİ RANDEVU ALIRKEN DOĞRU VİZE KATEGORİSİNİ SEÇMENİZ GEREKLİDİR YA DA BU GEÇERSİZ OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK OLUP RANDEVU YERİNİN MEŞGUL EDİLMESİ NEDENİYLE HİÇBİR GERİ ÖDEME YAPILMAYACAKTIR.

VİZE KATEGORİLERİ: Ulusal Vize (Tip D) / Kısa Dönem / D Tipi Vize için başvuruyorsanız, aşağıdaki kategorileri seçmeniz gerekir: Schengen Vizesi (Tip C) / Kısa Donem / C Tipi Vize için başvuruyorsanız, aşağıdaki kategorileri seçmeniz gerekir: VFS randevu sistemi en popüler tarayıcılar ile uyumludur.

NOT: VFS Global Başvuru Merkezine başvurunuzu gönderirken, randevu mektubunuzda belirtilen işlem süresinden daha uzun sürebileceğini lütfen unutmayın. Adaylara başvuru merkezinde bir fiş numarası verilecek ve belirlenen fiş numarasına göre katılım sağlanacaktır. Bireysel başvuru sahipleri tarafından sunulan başvuru sayısına bağlı olarak süreç daha uzun sürebilir. Randevu almaya başlamadan önce lütfen aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundurunuz:

 • Vize Başvurunuzla ilgili gerekli tüm bilgiler,
 • Geçerli Pasaport veya Seyahat Belgesi, • Ödeme kartı (Kredi Kartı/Banka Kartı).
schengen vizesi
schengen vize
vize randevu
vize
vizesi
idata randevu
konsolos
konsolosluklar
idata iletişim
ingiltere konsolosluğu
vize başvurusu
vize başvuru
israil konsolosluğu
vize sorgulama
vize fiyatları
vize ücretleri
vize ücretleri 2021
özbek konsolosluğu
vize randevu alma
e vize
vize merkezi
elektronik vize
schengen vize ücretleri
vize işlemleri
j1 vizesi
vfs global randevu
vize danışmanlık
schengen vizesi fiyat
schengen vize başvurusu
schengen vizesi fiyatları
f1 vizesi
aile birleşimi vizesi
ingiliz konsolosluğu
f1 vize
aile birleşim vizesi
macaristan konsolosluğu
öğrenci vizesi
vize fiyatları 2021
e devletten vize sorgulama
idata randevu sorgulama
kazakistan konsolosluğu
turist vizesi
ab vizesi
h2b vizesi
idata randevu düzenleme
irlanda konsolosluğu
e2 vizesi
vize başvuru merkezi
vize başvuru sorgulama
idata başvuru sorgulama
çek konsolosluğu
h1b vizesi
ab vize serbestisi
2021 vize fiyatları
idata müşteri hizmetleri
idata vize
vfs randevu
ingiltere pasaportu
konsolosluk randevu
pasaport vize ücretleri
2021 vize ücretleri
vize danışmanlık şirketleri
yeni zelanda vize
kozmoz vize
konsolosluk randevu alma
şangay vizesi
vize çeşitleri
vize almak
schengen bölgesi
vizesiz
vize türleri
pasaport vize ücretleri 2021
çek cumhuriyeti konsolosluğu
göçmen vizesi
eagvs
vfs global randevu alma
idata sorgulama
yeşil pasaport vize
idata vize sorgulama
tier 2 vizesi
d tipi vize
idata ulusal vize
j1 vizesi son durum
vize sonucu sorgulama
türkpermit ceza hesaplama
online vize başvurusu
as vize
birleşik arap emirlikleri konsolosluğu
en kolay schengen vizesi veren ülke
vfs beyoğlu
iş arama vizesi
vfs global randevu alamıyorum
schengen vizesi açıldı mı
idata başvuru
vize ceza hesaplama
vizeler
çin aşısı olana ab vizesi yok
transit vize
vize almak için gerekenler
f1 vizesi ile çalışmak
estonya konsolosluğu
vize şirketleri
idata randevu değişikliği
pasaport vize sorgulama
e vize başvurusu
idata randevu alma
dışişleri bakanlığı vize
yurtdışı vize
vize danışmanlık ücretleri
birleşik arap emirlikleri vize
e randevu konsolosluk
vize ücretleri 2020
konsoloslukta evlenmek
mfa vize
tier 4 vizesi
sanatçı vizesi
nijerya konsolosluğu
e1 vizesi
vize pasaport ücretleri
b1 b2 vizesi
vize randevu sorgulama
k1 vizesi
bls vize
e2 yatırımcı vizesi
erasmus vizesi
birleşik krallık vizesi
pasaport vize
yurtdışı vize fiyatları
schengen vizesi fiyat 2021
idata online randevu
en kolay schengen vizesi veren ülke 2021
vize ingilizce
yurtdışı vize ücretleri
e konsolosluk
marmaravize
yeni mezun mühendis vizesi
c tipi vize
konsolosluğa iltica başvurusu
pasaport vize fiyatları
vize alma
konsolosluk iletişim
schengen vizesi 2021
ulusal vize
çin konsolosluğu iletişim
dijital vize
yatırımcı vizesi
schengen vizesi son durum
idata vize randevu
schengen vizesi ile iltica etmek
h1 vizesi
yeşil pasaport schengen
shenzhen vize
skilled worker vizesi
vize sorgulama vfs
work and travel vizesi
idata randevu erteleme
vize pasaport
d vizesi
davetiye ile vize almak kolay mı
ingiltere konsolosluğu iletişim
schengen vizesi almak
vfs global vize
schengen başvuru
macar konsolosluğu
idata ücretlendirme
vize ucreti
idata aile birleşimi
sevgili vizesi
vizeye başvururken istenebilecek şeyler
meşruhatlı vize
pasaport ve vize ücretleri
yeni zelanda çalışma vizesi
vizeler açıldı mı
vize sonucu öğrenme
pasaport vize işlemleri
vize yenileme
idata müşteri temsilcisi
partner vizesi
brs vize
vize fiyatı
l1 vizesi
eraytur
schengen turist vizesi
kosmos vize sorgulama
engellilere vize kolaylığı
vfs global italya randevu
hollanda konsolosluğu iletişim
ab vize son dakika
c1 vizesi
vize sorgulama e devlet
en iyi vize danışmanlık şirketi
yurtdışı vize işlemleri
b1 vizesi
vfs italya randevu
o1 vizesi
idata vize başvuru
taksim konsolosluk
yeşil pasaport vize gerekli mi
green card başvuru belgeleri
konsolosluk ücretleri
ecaa vizesi
özel meşruhatlı vize
online vize
vize uzatma
vize rejimi
tanzanya konsolosluğu
vizesiz ab
f1 öğrenci vizesi
ticari vize
schengen vizesi kaç yıllık
birleşik krallık konsolosluğu
çek cumhuriyeti başkonsolosluğu
işçi vizesi
pasaport çeşitleri 2021
zanzibar vize
deport ceza hesaplama
vize danışmanlık merkezi
vizesiz seyahat
dışişleri vize
konsolosluk işlemleri
pasaport vize ücretleri 2020
schengen vizesi veriliyor mü
tier 5 vizesi
çin aşısı olana ab vizesi
yeni mezun vizesi
sahte vize
mvv vizesi
h1b1 vizesi
en kolay schengen vizesi
schengen vizesi öğrenci fiyat
konsolosluk islemleri
aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi
istizanlı vize
dil okulu vizesi
yurtdışı vize sorgulama
çok girişli schengen vizesi
idata ulusal randevu
pasaport ve vize fiyatları
beyaz rusya vize
shanghai vizesi
schengen vizesi öğrenci
idata ulusal vize randevu
iş vizesi
idata ofisleri
schengen vizesi kaç günlük
arap konsolosluğu
e vize sorgulama
f1 vizesi kaç yıllık veriliyor
kanada vize merkezi
altın vize
taksim fransız konsolosluğu
pegasus vize
uzun süreli schengen vizesi
bls randevu
tur şirketi aracılığıyla vize almak
kazım kültür vize
vize hizmetleri
vize başvurusu kaç günde sonuçlanır
turist vizesi ile iltica etmek
e konsolosluk randevu
konsolosluk pasaport yenileme
evlilik vizesi
vize schengen
vize uzatma başvurusu
b2 vizesi
ulusal randevu idata
turist vizesini çalışma vizesine cevirmek
aile ziyareti vizesi
tier 1 vizesi
schengen öğrenci vizesi
senegal konsolosluğu
vize ve pasaport ücretleri
kapı vizesi 2021
vize ve pasaport fiyatları
5 yıllık schengen vizesi
vize için randevu
f2 vizesi
kapıda vize
e2 vizesi ile vatandaşlık
göçmen olmayan vize
serbest dolaşım vizesi
vize için gerekenler
f4 vizesi
şoför vizesi
schengen vizesi ile çalışmak
multi schengen vizesi
vize işlem merkezi
f1 vize başvurusu
isviçre konsolosluğu iletişim
turistik schengen vizesi
d tipi schengen vizesi
konsolosluk randevu sorgulama
ofii aile birleşimi
transit vize ile iltica etmek
kibrisa gitmek icin pasaport gereklimi
mikro vize
vize süresini 1 gün aşmak
vize fiyatları 2020
mz vize
2020 vize ücretleri
konsolosluk pasaport uzatma
randevu konsolosluk
pasaport yenileme konsolosluk

Vize randevu sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

Vize randevu almak için tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top