Vize Aracılık Hizmetleri

Merhabalar! Vize Aracılık Hizmetleri sayfamıza Hoş Geldiniz.

[box type=\”shadow\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]Telefon: 0545 571 75 71  E-mail: info@kocakvize.com [/box]

Vatandaşlarımızın en fazla seyahat ettiği ülkeler arasında yer alan: Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan ve Romanya’ya Schengen üye ülkelerine, İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Rusya, Mısır, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Suudi Arabistan, Gana, Nijerya, Etiyopya ve Senegal’e vize alarak seyahat etmektedir.

Yine yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız da başta İngiltere olmak üzere Amerika, Kanada, Avustralya, Gana, Etiyopya, Suudi Arabistan’a vize alarak seyahat etmek zorundadırlar. Dolayısıyla vatandaşlarımız için vize işlem prosedürleri oldukça zahmetli bir hal almıştır. Bu sebeple yurt dışı seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız vize başvuru işlemlerinde genellikle vize aracılık hizmetleri talep etmektedir.

Aracılık hizmetleri Türkiye’de iki farklı şekilde ilerlemektedir:

 1. Konsoloslukların yetkilendirdiği resmi vize aracılık şirketleri ve
 2. Seyahat acentacılığı çatısı altında hizmet veren vize danışmanlık şirketleri üzerinden ilerlemektedir.

  Vize Aracılık Hizmetleri Nedir?

  \"\"

Vize aracılık hizmetleri: Konsolosluklara yapılacak vize başvurularında Konsolosluk adına vize başvurularının kabul edilmesi, vize ücretlerinin tahsil edilmesi, vize randevularının oluşturulması ve kabul edilen vize başvuru belgelerinin Konsolosluğa iletilmesi işlemine verilen isimdir.

Aracılık hizmeti, yapılacak olan vize başvurularında bir kişi ya da kurumun yetkilendirilmesidir.

Aracılık hizmetleri, vize başvuru sahiplerinin kişisel verilerinin korunması ve güvenilir şekilde Konsolosluklara iletilmesidir.

Vize aracılık hizmetleri, Konsolosluklara yapılacak vize başvurularına alternatif oluşturabilmesi adına özellikle Konsoloslukların bulunmadığı şehirlerde vize başvuru hizmeti verilmesidir.

Vize aracılık hizmetleri Konsoloslukların vize başvuruları üzerine sadece belirli saatlerde hizmet vermesinin aksine tam zamanlı, hafta içi her gün 08.30 / 18.00 saatleri arasında hizmet vermesidir.

Aracılık hizmetleri, kuruluş amacı itibariyle daha çok idari, yardım ve danışmanlık sağlanması konularında faaliyet gösterecektir.

Aracılık hizmetleri yasal bir işlemdir ve bu hizmet için Konsolosluklara veya ilgili ülkenin Dışişleri bakanlıklarına akredite olunması zorunlu tutulabilmektedir.

Vize aracılık hizmetleri ücrete tabidir ve vize aracı şirketlerin servis ücretleri genel anlamda Konsolosluk ücretinin yarısını geçmeyecek şekilde planlanmıştır. Acil durumlarda, özel danışmanlık isteyen konularda vize aracı şirketlerin ücretleri değişiklik gösterebilir.

Vize aracılık hizmeti alacak vatandaşlarımız ilk vize başvurularında Konsoloslukların yetkilendirdiği vize aracılık şirketlerinde hazır bulunmaları zorunlu tutulmaktadır. Daha önce vize almış ve bu başvuruları için parmak izi vermiş (Schengen, Kanada, Amerika) vatandaşlarımızın ise başvuru sırasında hazır bulunmaları belirli şartlarda gerekmemektedir.

Vize Başvurularında Aracılık Hizmeti Alınması Zorunlu mu?

Vize başvuruları için vize aracılık hizmeti alınması genel anlamda zorunlu değildir. Ancak İngiltere Konsolosluğu, Kanada Konsolosluğu, Yeni Zelanda Konsolosluğu, Suudi Arabistan Konsolosluğu, Dubai Konsolosluğu vb. birçok konsolosluk vize başvurularında vize aracı şirket kullanılmasını zorunlu tutmaktadır.

Vize Aracılığı Hizmeti Neleri Kapsar?

 • Başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi,
 • Başvuru sahibinin meslek durumuna uygun evrakların hazırlanması,
 • Eksik evrakların tamamlanması,
 • Vize başvuruları için geçici, göstermelik otel ve uçak bileti rezervasyonlarının yapılması,
 • Vize işlemleri için seyahat sigortalarının hazırlanması,
 • Vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Konsolosluk randevularının oluşturulması,
 • Vize başvuru sahiplerinin Konsolosluk mülakatına hazırlanması,
 • Vize başvuru evraklarının Konsolosluğa teslim edilmesi, işlemi tamamlanmış pasaportların teslim alınması,
 • Vize ücretlerinin başvuru sahiplerine adına Konsolosluğa ödenmesi hususunda hizmetler vermektedir.

Vize Aracılık Hizmetleri Neleri Kapsamaz?

 • Vize başvuruları için hazırlanacak evrakların belirlenmesi,
 • Vize başvurularında Konsoloslukların çalışma saatlerinin belirlenmesi,
 • Vize başvurularında doldurulacak vize formlarının belirlenmesi,
 • Konsoloslukların vize ücretlerinin belirlenmesi veya Konsolosluk ücretlerinde indirim talep edilmesi,
 • Vize başvurularının sonuçlanma süresi,
 • Verilecek olan vize sürelerinin belirlenmesi,
 • Parmak izi verilmesi gereken durumlarda başvuru sahiplerinin parmak izi vermemesi,
 • Konsolosluk görevlilerine ısrar, baskı gibi taleplerde bulunması gibi konularda hizmet vermemektedir.

Vize Aracılık Hizmetlerinin Alınabileceği Şehirler

Schengen vize aracılık hizmetleri: İstanbul (Avrupa Yakası, Anadolu Yakası), Bursa, İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, Trabzon ve bazı ülkelerde ise Edirne, Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Kahramanmaraş ve Diyarbakır’da hizmet verilmektedir.

İngiltere vize aracılık hizmetleri: İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Antalya ve Adana’da hizmet vermektedir.

Amerika vize aracılık hizmetleri İstanbul ve Ankara’dan seyahat acentacılığı vize danışmanlık firmaları üzerinden yürütülmektedir.

Kanada vize aracılığı İstanbul ve Ankara’dan yürütülmektedir.

İsviçre vize aracılığı İstanbul ve Ankara’dan yürütülmektedir.

Avustralya vize aracılığı İstanbul, Ankara ve Gaziantep şehirlerinde yürütülmektedir.

Suudi Arabistan vize aracılık hizmetleri İstanbul ve Ankara şehirlerinde yürütülmektedir.

Mısır vize aracılık hizmetleri İstanbul ve Ankara şehirlerinde seyahat acentacılığı vize danışmanlık firmaları üzerinden yürütülmektedir.

Yine Cezayir vize aracılık hizmetleri İstanbul ve Ankara şehirlerindeki seyahat acentacılığı çatısı altındaki vize danışmanlık firmaları üzerinden yürütülmektedir.

Vize Başvurularında Yetkili Vize Aracı Firmalar

\"Danimarka

Türkiye’de Büyükelçilikler, Konsolosluklar ve ülkelerin Dışişleri Bakanlıkları tarafından yetkilendirilmiş 6 farklı vize aracılık firması bulunmaktadır. Bu firmalar aşağıda hizmet verdikleri ülke sayılarının çokluğuna göre sıralanmıştır.

 • VFS Global

Toplamda 28 farklı ülkenin vize başvurusunu kabul etmektedir. Daha detaylı bilgi için VFS Global ülkeleri yazımızı okuyabilirsiniz.

 • As Visa Solutions

Portekiz, Macaristan ve Slovenya Schengen vize başvuruları için aracılık hizmeti vermektedir.

 • İdata

İzmir, Ankara ve Gaziantep İtalya ve Almanya vize başvuruları için aracılık hizmeti vermektedir.

 • TLS Contact

İngiltere ve İsviçre vize başvuruları için aracılık hizmeti vermektedir.

 • Kosmos Vize

İstanbul, Bursa ve Trabzon Yunanistan vize başvuruları için aracılık hizmeti vermektedir.

 • Bls İnternational

İspanya vize başvuruları için aracılık hizmeti vermektedir.

 • Visa For China

İstanbul Çin vize başvuruları için aracılık hizmeti vermektedir.

 • Hastur Vize

Suudi Arabistan vize başvuruları için aracılık hizmeti vermektedir.

Vize Aracılık Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Vize aracılık hizmeti alırken mümkün olduğunca üst bölümde belirtilen resmi vize aracı firmalarından destek alın.

Vize başvuruları randevulu kabul edilmektedir. Başvuru öncesi hizmet alacağınız vize firmasının çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olun.

Yurt dışına sık seyahat eden biriyseniz seyahat acentaları bünyesinde hizmet veren güvenilir vize danışmanlık firmalarına her zaman ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinde hizmet alacağınız güvenilir vize danışmanlık firmalarını tespit edin.

Vize Aracılık Hizmetleri Ankara

\"Koçak

Vize Danışmanlık Ankara, Koçak vize’ye hoşgeldiniz. Elçiliğe gitmeden sıra beklemeden vize almak istiyorsanız bizi arayınız: TELEFON: E-mail: vize danışmanlık olarak Vize başvurularınızın sorunsuz, kolay geçmesi ve en üst düzey kalitede hizmet sunabilmek adına, konularında uzman çalışma arkadaşlarımız ile, üst düzey hizmet ve uygun fiyat politikası ile siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini kazanmak için çalışmaktayız. Sizlere Ankara’da sunmuş olduğumuz vize danışmanlık hizmetlerini layığıyla yerine getirirken siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini ön planda tutmak gibi bir misyonu da beraberinde üstlenmiş bulunmaktayız.

Bizimle çalışmanın farkını hissedecek ve bize olan güveninizi boşa çıkarmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? Güvenilir, kolay ve hızlı Vize başvurularınızın sorunsuz, kolay geçmesi ve en üst düzey kalitede hizmet sunabilmek adına, konularında uzman çalışma arkadaşlarımız ile, üst düzey kalite, hizmet ve uygun fiyat politikası ile siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini kazanmak ve hayallerini gerçekleştirmek için çalışmaktayız.Vize aracılık hizmetlerini Ankara\’da alabileceğiniz firmalardan bir tanesi de Koçak Vize\’dir. Güvenli, Garantili ve Kaliteli vize hizmetleri almak istiyorsanız Ankara bulunan ofisimize sizleri bekleriz.

Firmamız Tursaba bağlı yetkili turizm acentasıdır. Ayrıca Konsoloslukları işlem yapma yetkisine sahip acentadır.

Tüm dünya ülkelerine profesyonel vize takibi ve danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Schengen vizesi, ABD vizesi, İngiltere vizesi gibi vizelerinizde evrak prosedürü, randevu işlemleri gibi uygulamaları güncel bilgiler ile sizler için kolaylaştırıyoruz.Evraklarınızın eksiksiz tamamlanması, randevunuzun elçilik yoğunluğuna göre alınması ve vize sonuçlanma sürelerini hesaplayarak doğru bir vize başvurusu için hizmetinizdeyiz.Uçak bileti rezervasyonu, otel rezervasyonu, yurt dışı seyahat ve sağlık sigortası poliçeleri şirketimiz tarafından yapılmaktadır.

Vize Danışmanı Ankara

Amerika , Kanada, İngiltere ve Schengen ülkelerine turist vizesi süreçleri profesyonel şekilde yürütülür. 10 yıl tecrübeye sahibiyiz. .

Ankara Vize Danışmanı için Neden Armut Tercih Edilmeli?

\"\"

Tüm dünya ülkelerine profesyonel vize takibi ve danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Schengen vizesi, ABD vizesi, İngiltere vizesi gibi vizelerinizde evrak prosedürü, randevu işlemleri gibi uygulamaları güncel bilgiler ile sizler için kolaylaştırıyoruz.Evraklarınızın eksiksiz tamamlanması, randevunuzun elçilik yoğunluğuna göre alınması ve vize sonuçlanma sürelerini hesaplayarak doğru bir vize başvurusu için hizmetinizdeyiz.Uçak bileti rezervasyonu, otel rezervasyonu, yurt dışı seyahat ve sağlık sigortası poliçeleri şirketimiz tarafından yapılmaktadır.

İnternet ortamında yetkili vize aracılık firmalarının web sayfalarına veya Konsoloslukların resmi web sayfalarına benzer çok sayıda web sayfası bulunmaktadır. Bu nedenle vize işlemleri ile alakalı araştırmalar yaparken ziyaret ettiğiniz web sayfalarının hakkımızda bölümünü dikkatlice okuyun, site içerisindeki yasal uyarılardan yola çıkarak resmi web sayfasında bulunduğunuzdan emin olun. Aksi takdirde vize başvuru işlemleriniz sırasında maddi ve manevi zararlarla karşılaşabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Firmaları Hangi Hizmetleri Verir?

 • Vize başvuru formunun doldurulması,
 • Konsolosluklara hitaben yazılacak vize dilekçe örneğini belirlenmesi,
 • Başvuru yapılacak vize kategorisinin belirlenmesi,
 • Vize başvuru dosyasının konsoloslukları gözünden değerlendirilmesi ve varsa dosyanın zayıf yanlarının güçlendirilmesi,
 • Varsa eksik ve hatalı evrakların tespit edilmesi,
 • Vize başvurusunun yapılması, işlemi tamamlanan pasaportların alınması,
 • Konsolosluk mülakatı için vize başvuru sahiplerinin mülakata hazırlanması gibi konularda hizmet vermektedirler.

Vize Danışmanlık Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Vize danışmanlık firmaları hakkında mutlaka ön araştırma yapınız.

Vize takip şirketlerinin Google my business yorumları genel anlamda kurgu çıkmaktadır. Bu sebeple Google hesabında aşırı övgü yorumları olan vize danışmanlık firmalarına karşı dikkatli olmaya özen gösteriniz.

Ankara vize aracı firmalarından hizmet almadan önce başvuru öncesi ve sonrası dahil olmak üzere ödeyecek olduğunuz toplam tutarı teyit ediniz ve gizli ücretle karşılaşmayınız.

“ Uzun vize alırız “, “ garanti vize çıkar ”, “ hızlı vize alırız “ ve “ konsolosluk tanıdığımız “ vb. cümleler kullanan vize danışmanlık firmalarından uzak durunuz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Vize Takip Şirketleri ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Vize Danışmanlık Firmaları İle Yapılan Başvurular Daha Hızlı Sonuçlanır mı?

Hayır. Vize danışmanlık firmalarının, konsolosluk işleyişine müdahale etmeleri söz konusu değildir. Ancak Ankara’da vize işlemi yapan firmalar genel anlamda vize başvurularını sorunsuz tamamladıkları için vize başvuruları beklenenden daha hızlı sonuçlanabilmektedir.

VFS Global, İdata ile Vize Danışmanlık Firmaları Arasındaki Farklar

VFS Global, İdata, TLS Contact, BLS İnternational ve As Visa Solutions (vize başvuru merkezleri) Konsolosluk ve Büyükelçilikler tarafından yetkilendirilmiş aracı firmalardır.

Söz konusu vize başvuru merkezleri vize başvurularında idari görev üstlenir, vize danışmanlık firmaları danışmanlık hizmeti verir ve vize takibi yapar.

Vize başvuru merkezleri doğrudan Konsolosluk ve Büyükelçiliklerle çalışır, vize danışmanlık acentaları başvuru merkezleri ile çalışır.

Vize başvuru merkezleri randevu verir, vize danışmanlık firmaları randevu vermez.

Vize başvuru merkezleri kargo ile evrak kabulü yapmaz, danışmanlık firmaları kargo ile evrak kabulü yapar.

Vize başvuru merkezleri yönlendirme yapmaz, danışmanlık firmaları yönlendirme yapar.

Vize danışmalık konusu hakkında daha detaylı bilgi almak için ” Vize işlemleri ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Vize Aracılık Hizmetleri ” yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top