Sportif Etkinlik Vizesi İçin

Schengen Vizesi için Sponsorluk Mektubu

Schengen Vizesi için Sponsorluk Mektubu, Nasıl Sponsorluk mektubu yazacağınızı öğrenin ve ücretsiz örneği indirin Schengen Vize Başvurusu Sponsorluk Mektubu

Size 26 ülkeyi ziyaret etme şansı verdiğinden, bir Schengen vizesi almak için en heyecan verici vize olabilir.   bir ülkeden diğerine her taşındığınızda ibraz etmenize veya ekstra ücret ödemenize gerek kalmadan tek bir belge ile Ayrıca, seyahat edenlerin Schengen vizesi ile sınırlarına girmesine izin veren Schengen dışı ülkeleri ziyaret etme şansına sahip olursunuz  .

Ancak Schengen vizesi alma süreci kolay bir pasta değildir. Birçoğu hayatınızda hiç duymamış olabileceğiniz birçok belge toplamanız ve bazen küçük bir şeyle sonuçlanabileceğinden, herhangi bir hata yapmadan bunları doğru formda sunmaya çalışmanız gerekecektir. başvurunuzun reddedilmesi. Ancak bunun için endişelenmeyin çünkü ihtiyacınız olan her şeyi yazdık. Schengen vizesine başvururken ihtiyacınız olan her şeyi yazdık.

Diğer belgelerin yanı sıra, bir  , özellikle kişisel geçim kaynağınızın yokluğunda, seyahatinizi ve Schengen Bölgesi\’nde kalmanızı başka birinin mali olarak finanse etmesi durumunda, bir Sponsorluk Mektubu sunmanız gerekebilir.

Bu makale, Schengen vizesi için bir Sponsorluk Mektubu hakkında bilmeniz gereken her şeyi kısa ama net bir şekilde açıklayarak, nasıl yazacağınız, yanında hangi belgeleri sunmanız gerektiği ve nereye sunacağınız konusunda size tüm bilgileri verir.

Schengen vizesi için Sponsorluk Mektubu nedir?

\"Sportif

Schengen vize sponsorluk mektubu, konsolosluk memuru ile bir Schengen vizesi görüşmesine gittiğinizde diğer belgelerle birlikte büyükelçiliğe ibraz etmeniz gereken bir belgedir. Başvuru sahibinin Schengen\’e olan masraflarını karşılayamayacağı, bunun yerine seyahat konaklama, yemek ve daha fazlasını bir sponsorun ödeyeceği durumlarda sponsorluk mektubu gereklidir.

Mektup, başvuru sahibi ile ilişkilerini ve karşılayacakları masrafları açıklayan sponsor tarafından yazılır. Mektubun geçerli olabilmesi için, fonların mevcudiyetini ve sponsorun kimliğini kanıtlayan belgelere eklenmesi gerekir.

Sponsorluk Mektubu Nasıl Yazılır?

Schengen vize sponsorluk mektubu yazma süreci hiç de zor değil. Özellikle, Schengen vizesi veya başka bir ülkeye vize için sponsorluk mektupları yazma konusunda deneyiminiz varsa.

Mektup kısa ve net olmalı, sponsorun kimliği, başvuru sahibinin karşılayacağı masraflar ve ilişkileri hakkında gerekli tüm bilgileri vermelidir. Sponsorluk mektubu ile birlikte sunmanız gereken belgelerle destekleyemeyeceğiniz hiçbir bilgiyi vermeyin.

Sponsorluk Mektubu Yapısı

Mektup, \’Sayın bayım/hanımefendi\’ açılış selamı ile büyükelçilik personeline gönderilmelidir. Ardından, adınızı ve nerede yaşadığınıza ve ne çalıştığınıza, mektubu neden ve kimin için yazdığınıza ilişkin diğer kişisel bilgilerinizi verin.

Karşılayacağınız masraflar ve bunu nasıl yapacağınız hakkında bilgi verin. Başvuranın seyahatinin gerçekleşeceği tarihleri ​​belirtiniz ve Schengen ülkelerinden birinde sizin yerinizde kalacaksa yerin adresini vererek bunu belirtiniz.

Başvuru sahibi ile Schengen\’deyken vakit geçirecekseniz, tek paragraflık kısa bir seyahat programı gibi, birlikte ziyaret etmeyi planladığınız yerler hakkında birkaç kelime yazsanız iyi olur.

Göndereceğiniz destek mektubuna “destekleyici belgeler eklediğinizi” belirtmeyi unutmayınız. Sondaki mektubu adınızın altında imzalayın. Mektubu yazdığınız tarih gibi detayları atlamayın.

Ödemesiz Uçuş Rezervasyonunu Nasıl Yapacağınızı Öğrenin

Vize Başvurusu İçin Sponsorluk Mektubu Nasıl Yazılacağına İlişkin İpuçları

Yukarıda yazılanlardan, yapılması çok basit ve hızlı bir şey gibi görünebilir. Aslında, konsolosluk memurunun ne bilmek istediği konusunda net bir fikriniz varsa. Ancak birçoğu Schengen sponsor mektubu yazarken vize onay sürecini olumsuz etkileyebilecek küçük hatalar yapıyor.

Yukarıda verilen yönergeye rağmen, mektubu yazarken bazı küçük tavsiyeleri dikkate almanız gerekir. Aşağıda, Schengen vizesi için bir sponsorluk mektubunun nasıl yazılacağına dair nihai ipuçlarını bulabilirsiniz.

Bunu çok kişiselleştirmeyin  – mektupta başvuranla olan ilişkinizi açıklamak bir şeydir ve mektup boyunca onları ne kadar özlediğinizi, sevdiğinizi ve görmek istediğinizi söylemek başka bir şeydir. Konsolosluk memuru bunu umursamıyor, sadece başvuranın masraflarını karşılayacağınızdan emin olmak istiyor. Ayrıca bu tür detaylar mektubun uzamasına neden olacaktır ki kesinlikle yapmamanız tavsiye edilir.

Gereksiz ayrıntılar vermeyin – yukarıda, başvuru sahibine neden sponsor olduğunuzu açıklamanızı ve ayrıca karşılamanız gereken masraflar hakkında ayrıntılı bilgi vermenizi tavsiye ettik. Ancak, her gün nerede kahvaltı yapacağınız ve her kahvaltının size ne kadara mal olacağı gibi gereksiz bilgiler vererek fazla ayrıntıya girmeyin. Konsolosluk memuru bunu duymakla ilgilenmiyor. Bunun yerine, başvuru sahibine sponsorluk yaptığınız mevcut para miktarını gösterin ve bu parayla karşılayabileceği masrafları, yani konaklama ve yiyecek miktarını açıklayın. 

çok uzun yapmayın  – birkaç kez söylediğimiz gibi, gereksiz bilgilerden kaçınmaya çalışın ve mektubunuzu kısa ve net tutun. Konsolosluk memurlarının, birkaç paragrafa sığdırılabilecek iki sayfalık bir mektubu okumaya ne vakitleri ne de istekleri vardır.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli husus ise adınız, mesleğiniz ve ev adresinizin yanı sıra telefon numaranızı ve e-posta adresinizi de göndermeye özen gösterin, böylece ihtiyaç halinde büyükelçilik sizinle iletişime geçebilecek ve size ulaşma şansına sahip olacaksınız. gerekirse herhangi bir bilgiyi netleştirin.

Schengen Vizesi Destekleyici Belgeler Sponsor Mektubu

Schengen vize sponsorluk mektubunda yazdıklarınız ve iddialarınız, beyanlarınızı belgelerle desteklemediğiniz takdirde geçersiz olacaktır. Aşağıdaki belgeleri göndermeniz gerekecektir:

  • Kimliğinizin/pasaportunuzun taranmış bir kopyası
  • Finansal fonların kanıtı, banka hesap özetleri veya iş sözleşmesi ve son üç maaş bordrosu
  • Adresi gösteren ev / kat mülkiyeti veya kira sözleşmesi kanıtı
  • Birlikte ziyaret edilmesi planlanan yerlerin Seyahat Programı (varsa)
  • Sponsor, Schengen Bölgesi\’nde kaldığı süre boyunca başvuru sahibi ile birlikte olmak için işten izin almışsa, bunun vize başvurusu için büyük bir artı olacağını kanıtlayan bir belge sunması.

Schengen Davet Mektubu ile Schengen Sponsorluk Mektubu Arasındaki Farklar

Birçoğu için aynı şey gibi gelebilir, ama değil. Farklılıklar az olsa da, elçilik herhangi bir şekilde bir sponsorluk mektubu göndermenizi istediğinde, bunun yerine bir davet mektubu göndermeyin. İkisi arasındaki farkı bilmiyorsanız, aşağıdaki paragraflar kısaca açıklayacak ve birbirinden ayırmanıza yardımcı olacaktır.

 Schengen vizesi davet mektubu – başvuru sahibini Schengen ülkelerinden birinde evinde kalmaya davet eden Schengen\’de yaşayan bir kişi tarafından yazılır. Başvuranın masraflarını ödemek, ziyaretlerinde onlara eşlik etmek veya onlara kalacak bir yer önermek dışında herhangi bir şey yapmak zorunda değildirler. Mektup, ev sahibi ve misafirin kimlik bilgilerini, adı ve soyadını, doğum tarihini, mesleğini ve ilişkileri hakkında bilgileri içermelidir. Davet mektubunda verilen beyanları destekleyen belgeler sunulmalıdır.

Schengen vize sponsor mektubu – Schengen ülkelerinden birinde yaşamak zorunda olmayan veya seyahat eden kişiye seyahatine eşlik eden bir sponsor tarafından yazılır. Bu, örneğin ABD\’de yaşayan ve vize başvurusunda bulunan kişinin Schengen Bölgesi\’ne seyahatine sponsor olmak isteyen bir kişi olabilir. Bu durumda sponsor, yolcunun seyahat biletleri, konaklama ve günlük giderlerini ödediğini kanıtlamak zorundadır.

Schengen Vizesi Sponsorluk Mektubu Nereye Gönderilir?

\"\"

Destekleyici, başvuru sahibi için mektubu yazmayı bitirdiğinde, sonunda imzalamalı ve destekleyici belgelerle birlikte başvuru sahibine göndermelidir. Bu belgeler taranmış olarak gönderilebilir, ancak asıllarının (kimlik/pasaport dışında) sunulması daha iyidir.

Başvuru sahibi daha sonra bu belgeleri Schengen vizesi için gerekli diğer belgelerle birlikte vize randevusu gününde sunacaktır.

Schengen Vizesi Sponsorluk Mektubu Örneği

Tarih:

Göçmenlik memuru

[Büyükelçilik Adı]

[Büyükelçilik Adresi]

[Büyükelçilik Telefon Numarası]

 

[Başvuru Sahibinin Adı] için Pasaport Numaralı Sponsorluk Mektubu __________________

 

Sevgili Beyefendi / Hanımefendi,

 

Şu anda [Sponsorun Ev Adresi]\’nde ikamet eden [Sponsorun Tam Adı] ve [Ülke Adı] vatandaşı/daimi vatandaşı olan ben, [ebeveyn/kardeş/arkadaş/diğer]\’in vize başvurusunu desteklemek için bu mektubu yazıyorum, [Başvuranın adı]. 

[Ülke Adı] ülkesindeki [ebeveyn/kardeş/arkadaş/diğer], [Başvuru Sahibinin Adı] ziyaretinin amacı [gezinin nedenini belirtmektir]. [GG/AA/YY biçiminde ziyaretin başlangıç ​​tarihini belirtin] ile [GG/AA/YY biçiminde ziyaretin bitiş tarihini belirtin] arasında burada olacaktır. 

Yukarıda belirtilen gezi tarihlerinde [biz] [Şehir/yer adlarını belirtin]\’i ziyaret edeceğiz. Ayrıca, [Başvuru Sahibinin Adı], [Sponsorun Adresi veya Otel Adresi]\’nde konaklayacaktır. Gezinin tüm masraflarını [Finansman araçlarını sağla] aracılığıyla karşılayacağım.

Bu mektuba ek olarak, lütfen verilen ifadeleri desteklemek için gerekli tüm belgeleri bulun.

 

Saygılarımla

[Sponsorun adı]

[Sponsorun ev adresi]

[Sponsorun telefon numarası]

[Sponsorun mesleği]

[Sponsorun imzası]

 

Ayrıca okuyun: 

Schengen Vizesi için Sponsorluk Mektubu, Nasıl Sponsorluk mektubu yazacağınızı öğrenin ve ücretsiz örneği indirin

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top