hindistan vizesi

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Merhabalar! Hindistan vizesi nasıl alınır? web sayfamıza hoş geldiniz. Kimileri için korkulu, kimleri için heyecan verici bir rüyadır Hindistan. Kesin olan şudur ki burası dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir ülkedir. Eğer adımınızı atmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken şey ise vizenizi almaktır. Hindistan vizesi almak için başvuru süreci de gözünüzü korkutmasın. Hindistan vizesi nasıl alınır anlatacağım. Hindistan vizesi hakkındaki tüm bilgileri sizin için yazdık.

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

[box type=\”note\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]TELEFON: 0545 571 7 571 Email: info@kocakvize.com Hangi şehirde olursanız olun! yapmanız gereken bizi aramanız yeterli olacak.[/box]

Hindistan

[box type=\”info\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]Hindistan Hakkında Genel Bilgi

Başkent : Yeni Delhi

Telefon : +91

Alan : 1,640,679 km2

Nüfus : 1.330.783.327

Para Birimi : Hint Rupisi (₹)[/box]

Kimileri için korkulu, kimleri için heyecan verici bir rüyadır Hindistan. Kesin olan şudur ki burası dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir ülkedir. Eğer adımınızı atmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken şey ise vizenizi almaktır. Hindistan vizesi almak için başvuru süreci de gözünüzü korkutmasın. Ben bu yazımda size Hindistan vizesi nasıl alınır anlatacağım.

Hindistan Vizesi

Hindistan vizesi bölgeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının almak zorunda olduğu izindir. Pakistan İslam Cumhuriyeti’ni seyahat etmek ve ülkede çalışmak isteyen vatandaşların mutlaka vize alması zorunludur. Pakistan’a yapacağınız gezinin türüne göre almak durumunda olduğunuz vizenin de türü değişir. Bu süreçte yapılması gereken başvurulacak olan vize türüne göre uygun belgelerini tamamlamak ve vize başvurusunun tamamlanmasını sağlamaktır. Hindistan vize istiyor mu ve vize başvuru süreci nasıl tamamlanır merak edenler için detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Hindistan Vize İstiyor Mu?

Hindistan’a vize var mı merak eden Türk vatandaşları için detaylı bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 güne kadar olan seyahatleri için vize zorunluluğu yoktur. Bordo pasaport sahibi vatandaşların ise hangi sebeple ülkeyi ziyaret edecek olurlarsa olsunlar vize almaları zorunludur. Pakistan’ı ziyaret edecek olan vatandaşlar için Hindistan kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Ayrıca konsolosluk tarafından atanan herhangi bir vize başvuru merkezi veya aracı kurum da yoktur. Bu süreçte başvurularınızı yalnızca Pakistan başkonsolosluğu ve büyükelçiliği kabul etmektedir.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik Hindistan vizesi nasıl alınır?

Hindistan diplomatik pasaport taşıyanlar dışındaki tüm T.C. vatandaşlarından vize istiyor. Yani bordo ve yeşil pasaportu olan herkes Hindistan vizesi almak zorunda.

Öncelikle eğer Türk pasaportu haricinde bir pasaportunuz varsa bu pasaportunuzun e-vize başvurusuna uygun olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

https://indianvisaonline.gov.in/evisa/

Türk pasaportu ne yazık ki e-vize için uygun değil. Türk pasaportunuza vize için ilk yapmanız gereken şey ise online başvuru yapmak. Daha sonra size verilen randevu gününde konsolosluğa şahsen başvuru yapmanız gerekiyor.

Hindistan  Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan Online Vize Başvuru uygulaması 5 Şubat 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Hindistan Ankara Büyükelçiliği tarafından uygulanmaktadır. Hindistan online vize başvuru formu doldurulken geçici uygulama kimliği sağlanır. Hindistan online vize başvuru formunu doldururken fotoğraf yükleme işlemi tamamlanmalıdır. Formu kaydettikten sonra çıktısı alınarak diğer Hindistan vize başvuru belgeleriyle birlikte planlanan mülakat tarihinde Ankara Büyükelçiliğinin yetkili birimine teslim edilir.

Hindistan’a seyahat planlayan tüm yabancılar yerel yasalara tam anlamıyla uymaktadır. Yabancı ülke vatandaşları Hindistan’a giriş yaparken geçerli pasaporlarını (UNI Laissez Faire) taşımaları ve yurt dışındaki Hindistan diplomatik temsilciliklerinden geçerli vizelerini temin etmiş olmaları gerekmektedir. Hindistan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de uzun süreli ikamet izni bulunan yabancıların (bonafide resident) vize başvurularını ortalama olarak iki iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Fakat Türk vatandaşı değilseniz ya da Türkiye’de uzun süreli ikamet izniniz yoksa, vize işleminiz başvuru tarihinizden sonra en fazla üç iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hindistan vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportların son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekirken aynı zamanda son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan pasaportun Hindistan seyahati sonrası en az 6 geçerliliği bulunmalıdır. Yine Hindistan vize basımı için en az 2 boş sayfası ve yeni görünümlü olup, yıpranmış olmamalıdır.

Hindistan Online Vize

Şimdi size öncelikle Hindistan online vize başvuru sürecini anlatacağım.

Hindistan Turistik vizesi online başvuru

İlk olarak hükümetin resmi online vize sayfasına gireceksiniz.

https://indianvisaonline.gov.in/visa/

Burada Regular Visa Application kısmına gireceksiniz.

\"\"

Bu sayfada Indian Mission dediği kısım, sizin şahsi başvuru yapacağınız konsolosluk anlamına geliyor. Burada Ankara veya İstanbul’u seçeceksiniz.

\"\"

Şimdi Applicant Details sayfasına devam edeceksiniz. Burada kimlik bilgilerinizi, eğitim durumunuzu ve pasaport bilgilerinizi gireceksiniz.

\"\"

Şimdi dolduracağınız sayfanın başında Temporary Application ID denen geçici bir referans numarası görünecek. Bu numarayı not etmeyi unutmayın. Olur sistem sizi sayfa dışına atarsa aynı web sayfasında bu numara ile yine Complete Partially Filled Form menüsünden işlemlere devam edebilirsiniz.

\"\"

Adres detaylarınızı, aile (baba ve anne) bilgilerinizi ve işinizle ilgili detayları bu kısma gireceksiniz.

\"\"

Bu sayfada Hindistan’da ziyaret edeceğiniz şehirleri, kaç gün kalacağınızı, daha önce gelip gelmediğinizi yazacaksınız. Size orada referans olacak birinin detaylarını ve acil durumda aramalarını istediğiniz birinin bilgilerini gireceksiniz. Eğer son 3 yıl içinde SAARC ülkelerinden birine (Afganistan, Bangladeş, Bhutan, Hindistan, Maldivler, Nepal, Pakistan, Sri Lanka) gittiyseniz onları yazacaksınız.

\"\"

Son sayfadaki sorular daha önce bir suçtan yargılanıp yargılanmadınızı, Hindistan’a girişinizin red olup olmadığını soruyor. Böyle bir sorununuz yoksa hepsine no deyip geçin.

Şimdi fotoğrafınızı yükleme sayfasını yönlendirildiniz. Yükleyeceğiniz fotoğrafı seçip Upload Photo kısmına basın. Fotoğrafınızın jpeg formatında, min 10 KB, max 1 MB büyüklüğünde olması gerekiyor.

\"\"

Şimdi yönlendirileceğiniz sayfada girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol edip düzeltilmesi gereken yer varsa Modify yoksa Verified and Continue butonuna tıklayın.

\"\"

Buradan sonra da randevu ekranına yönlendirileceksiniz. Oradan size uyan bir tarihe randevunuzu alın.

Turistik Hindistan vizesi şahsen başvuru

Online başvurunuzu tamamlayıp randevunuzu aldıktan sonra sıra şahsi başvuru yapmanıza geldi.

Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Adresi:

Çankaya, Cinnah Caddesi, 77 / A 06680, Ankara

Hindistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu

Hindistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Adresi:

Cumhuriyet Cad. Dörtler Apt. No. 42 Harbiye Elmadağ, İstanbul

Turistik Hindistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Konsolosluğa şahsi başvuru için giderken aşağıdaki belgeleri eksiksiz götürmeyi unutmayın.

Hindistan ülkesine vize almak için ilgili evrakların tümü, eksik olmadan hazırlanmalıdır. Eksik evrak durumunda, konsolosluk başvuruyu olumsuz olarak sonuçlandırabilir.

 • Pasaport ( 6 ay süresi ve 2 boş sayfası olmalı)
 • Dijital ortamda İngilizce olarak doldurulan vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi (ingilizce olmalı)
 • ikametgah
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • kimlik kartın fotokopisi
 • banka hesap dökümü (en az 4000tl bakiye olmalı9
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Otel rezervasyonu
 • Davet Mektubu – Başvuru sahibinin Hindistan’da ikamet eden bir Hindistan vatandaşı veya yabancıyı ziyaret edecek olması durumunda davet eden kişiden alınması gereken, ziyaret edecek kişinin ismi, pasaport numarası ve kalma süresi/amacını içeren davet mektubu. Davet eden kişinin kimlik/pasaport fotokopisi, daimi adresi ve telefon numarası.
 • Seyahat Sağlık sigortası

Hindistan Covid 19 uygulaması

Hindistan\’a uluslararası seyahate izin verilir. Girişe izin verildiğinden emin olmak için gerekliliklere uymak gerekir.

Diğer kısıtlamalar

Tüm gezginlerin cep telefonlarına \’Aarogya Setu\’ uygulamasını indirmeleri tavsiye edilir ve varışta iletişim bilgilerini vermeleri istenebilir.

Aşılar ve aşılanmış olarak seyahat etme

Seçilmiş ülkelerde verilen, COVID-19\’a karşı tam aşı için geçerli bir sertifika ibraz eden yolcular, kalkış öncesi test gerekliliklerinden muaftır. Onaylanmış bir aşının kullanımı ile COVID-19\’a karşı tam aşı için geçerli bir sertifika sunan yolcular, kalkış öncesi test gerekliliklerinden muaftır. Aşı muafiyetleri, yalnızca tam doz ve sertifikanın çıkış ülkesinde veya diğer belirli ülkelerde düzenlenmiş olması durumunda geçerli olacaktır. İzin verilen aşıların ve veren ülkelerin tam listesi https://www.mohfw.gov.in/ adresinde bulunabilir.

Test/tıbbi onay belgesi gerekiyor

Aşılanmamış yolcuların, kalkışta önceki 72 saat içinde yapılan negatif RT-PCR testinin kanıtını sunmaları gerekmektedir.

Varışta test yaptırılır

Tüm yolcular varışta rastgele COVID-19 testine tabidir.

Diğer tıbbi önlemler

Tüm yolcular, varışta ve ayrılışta, sıcaklık kontrolleri ve görsel değerlendirme gibi sağlık taramasına tabi tutulur. COVID-19 semptomları gösterenler için daha fazla sağlık testi gerekebilir. Ek olarak, yolcuların varıştan sonra 14 gün boyunca kendi kendilerini izlemeleri gerekmektedir.

Ek belgeler gerekiyor

Kalkıştan önce AirSuvidha platformunda çevrimiçi bir \”kendi kendine beyan formu\” doldurulmalı ve ayrıca hareket öncesi test sonucu için bir orijinallik beyanı sunulmalıdır.

Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

[toggle title=\”Hindistan vizesi işlem süresi. Hindistan vizesi kaç günde çıkar?\” state=\”open\”]Bize işlemlerinin tamamlanması ve başvurunun sonuçlanması ortalama 5 ile 15 gün arasında değişmektedir. 15 güne kadar uzaması nadir olarak gerçekleşen bir durumdur. Ancak yine de önleminizi almanızda fayda vardır.

Hindistan otumu olan Türk vatandaşları 2 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Türkiye’de uzun süreli oturumu olanlar 4 iş gününde sonuçlanmaktadır.

[/toggle]

[toggle title=\”Vize başvurumu başka biri yada aracı kurum takip edebilir mi?\” state=\”open\”]Vize başvurunuzu aracı kurum ile başvurabilirsiniz. Fakat Elçilikte bizzat kendiniz bulunmanız gerekmektedir.  Aracı kişiler sadece evrak kısmında size yardımcı olabilmektedirler. Hem başvuru sürecini hem de sonrasında başvurunuzun sonucunu öğrenmek için bizzat ilgilenmeniz gerekir.[/toggle]

[toggle title=\”Eksik evraklarla vize başvurusu mümkün müdür?\” state=\”open\”]Hangi ülke için vize başvurusunda bulunursanız bulunun, eksik evrak durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Evraklarınız eksik olduğunda, yeniden randevu almanız ve eksik evraklarınızı tamamlayarak tekrar başvurmanız gerekir.[/toggle]

[toggle title=\”Hindistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?\” state=\”open\”]Hindistan Konsolosluğu, Hindistan vize başvuru işlemleri için başvuru sahibini parmak izi alma işlemlerine tabi tutarken, kişi parmak izi vermek üzere Hindistan Konsolosluğuna gitmesi gerekecektir.[/toggle]

Hindistan vizesi nasıl alınır?  Hindistan vizesi almak için tıklayınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top