Bulgaristan Vizesi

Merhabalar! Bulgaristan vizesi sayfamıza hoş geldiniz. Türkiye vatandaşlarının, Bulgaristan’ı ziyaret etmek istediğinde alması gereken izindir. Ülkeler arasında yapılan seyahatlerde bilindiği üzere istisna durumlar hariç pasaport ve vize zorunluluğu vardır. Eğer adımınızı atmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken şey ise vizenizi almaktır. Bulgaristan vizesi almak için başvuru süreci de gözünüzü korkutmasın. Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Bulgaristan vizesi hakkındaki tüm bilgileri sizin için yazdık.

Bulgaristan vizesi sitesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

[box type=\”shadow\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

TELEFON: 0545 571 7 571    Email: info@kocakvize.com

Bilgilendirme

Elçiliğe gitmeden vize alabilirsiniz. Hangi şehirde olursanız olun! yapmanız gereken bizi aramanız yeterli olacak.

[/box]

Bulgaristan Vizesi Nedir? Bulgaristan Vizesi Hakkında

\"Bulgaristan

Bulgaristan ülkesine seyahat edecek Türk ve diğer vatandaşların Bulgaristan’a gitmek için aldıkları vizedir. Vize pasaportun içine işlenmekte olup bir nevi izin belgesidir.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan’a seyahat gerçekleştirmek için ilk önce Bulgaristan Büyükelçiliğinden Bulgaristan vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bulgaristan vizesi için gerekli evrakları ve Bulgaristan vizesi için istenilen belgeleri hazırladıktan sonra ve Bulgaristan vize ücretini bankaya yatırdıktan sonra

Bulgaristan için;

Bulgaristan turistik vizesi kısa süreli bir Bulgaristan vizesi türüdür. Bulgaristan turistik vize maksimum 15 gün olarak verilirken bu vize tek girişli olacaktır. Uzun süreli Bulgaristan vizesi ise ancak ticari ve özel ziyaret içerikli başvuru olması halinde verilecektir.

[box type=\”info\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

Bulgaristan Vizesi Şartları Nedir?

 • Pasaport (Bulgaristan vizesi alabilmeniz için en az 6 aylık süreli pasaporta sahip olmalısınız)
 • Pasaportunuzda iki boş sayfa olmalıdır. Bulgaristan vizesi için gerekli evrakları hazırlanmalıdır.
 • Bankaya vize ücretini ödenir. Dekont alınır
 • 2 adet fotoğraf olmalıdır.
 • Bulgaristan vize başvuru formu doldurulur
 • Bulgaristan vize başvuru saatinde Bulgaristan vize başvurusu yapılır
 • Vize türüne göre belgeler

[/box]

Bulgaristan vize istiyor mu? Bulgaristan’a vize var mı?

Bulgaristan vize istiyor mu? Bulgaristan vize var mı? Bulgaristan vize gerekiyor mu? Bulgaristan vize ister mi? Bulgaristan yeşil pasaporta vize istiyor mu? Bulgaristan ya vize var mı? Bulgaristan vize gerekiyor mu?

Bulgaristan ile Türkiye arasındaki vize mutabakatı gereği Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye vatandaşları ile Türkiye’de kalıcı oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları ülkeye seyahat edebilmek için Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na ya da Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’ne vize için başvuru yapabilirler. Bulgaristan Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını Vize Hizmet Merkezi aracılığı ile kabul etmektedir.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi almak için ilk olarak konsolosluğun dijital sayfasındaki başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulduktan sonraki süreçte, başvuru sahibi biyometrik verileri tamamlayabilmesi adına konsolosluğa çağrılır.

Konsolosluğa gitmeden önce, gereken tüm evrakların eksiksiz olarak hazırlanmış olması gerekir. Hazırlanan belgelerle birlikte, başvuru formu imzalanmalı ve teslim edilmelidir. Evrak tesliminde ücretler ödenmelidir. Tüm işlemler sonucunda, vize başvurusu değerlendirilmeye alınır.

Bulgaristan Vize Başvurusu

Ankara’da veya İstanbul\’da bulunan Bulgaristan Büyükelçiliği\’ne vize başvurusu yapılarak Bulgaristan vizesi alınır.

Bulgaristan vize başvurusu nasıl yapılır? Bulgaristan vizesi nereden alınır?

Ankara’da veya İstanbul\’da bulunan Vfs Global Firması üzerinden vize alınır.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

 • Bulgaristan Turistik vize
 • Bulgaristan Ticari vize
 • Bulgaristan Çalışma vizesi
 • Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi
 • Bulgaristan Transit Vize

Kısa Süreli Kalış, 90 Güne Kadar (B vize, C vize)

\"\"

Vize, yabancı ülke vatandaşlarının Bulgaristan’ı sınırlı bir süre ziyaret etmesine izin vermek amacıyla verilmektedir. Eğer Bulgaristan’da uzun bir süre (90 günden fazla) kalmak istiyorsanız direkt olarak Elçilik / Başkonsolosluk’tan uzun dönem vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir.

Schengen vizesi temin etmiş biri Bulgaristana giderse, Vizedeki başlangıç-bitiş tarihine ve kalış süresine muhakakak dikkat edilmelidir.

* Schengen Ülkeleri Listesi: Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Estonya, İspanya, Finlandya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Luksemburg, Malta, Norveç, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre, Çek Cumhuriyeti.

Şuanki Bulgaristan hükümeti yetkililerinin verdikleri vize ile Schegen ülkelerini ziyaret edemeyeceğinizi dikkate alınız.

Başvuru Sahipleri bu kategoriye girdiklerini ayrıntılı olarak gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

Ayrıntılı bilgi için yukarıdaki sekmelere tıklayınız.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi doğru ve tam bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi riskini azaltacaktır.

Bulgaristan Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek belge talep etme, başvuru sahibini görüşmeye davet etme ve herhangi bir açıklama yapmadan vizeyi reddetme hakkına sahiptir. Her durumda, vize ücreti, hizmet ücreti ve isteğe bağlı tüm ücretler iade edilmez.

Uzun Süreli Kalış, 90 günden fazla (D vize)

Uzun dönem D tipi vizelerin başvuruları Bulgaristan Büyükelçiliği ve / Istanbul Başkonsolosluğu tarafından alınmaktadır. Vize Başvuru merkezlerimizin uzun dönem vizelerle ilgili bir hizmeti bulunmaktadır.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi doğru ve tam bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi riskini azaltacaktır.

Bulgaristan Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek belge talep etme, başvuru sahibini görüşmeye davet etme ve herhangi bir açıklama yapmadan vizeyi reddetme hakkına sahiptir. Her durumda, vize ücreti, hizmet ücreti ve isteğe bağlı tüm ücretler iade edilmez.

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar

Bulgaristan Turist Vizesi

Bulgaristan Turist Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Bulgaristan’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, onaylı bir seyahat acentesiyle bir tura katılma veya biletlerin ve otelin kişi tarafından karşılanmasıyla turistik amaçlarla Bulgaristan’ı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir.

Bulgaristan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Turizm Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

 • Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu
 • Bir adet biometrik fotoğraf, 35×45, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin fotoğraflı sayfasının ve varsa son üç yıla ait eski Schengen vizelerin fotokopileri de eklenmelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonra en az 6 (altı) ay daha geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az 2 boş sayfa içermelidir.
 • Uçak rezervasyonu ya da ulaşım planınızı kanıtlayan belge
 • Bulgaristan\’da kalınacak günleri belirten otel rezervasyonu onayı / seyahat acentası tarafından verilen otel voucher. Toplam konaklama bedelinin %30\’unun önceden ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler (otel masrafları ve uçak rezervasyonuna ek olarak günlük en az 50 Euro)
 • Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfüs kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek.
 • Başvuru sahibi çalışan ise; işveren mektubu ve/ya da izin onayı (işveren tarafından imzalı ve kaşeli olmalı, adres, telefon numarası, pozisyonunu ve ücret oranını belirtmeli), SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü.
 • Başvuru sahibi çiftçi ise; Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çitçi belgesi.
 • Başvuru sahibi çalışan ya da şirket sahibi ise; Şirketin ticaret odasındaki kaydı, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası.
 • Başvuru sahibi emekli ise; Emekli cüzdanı ya da emekli maaş hesap özeti.
 • Başvuru sahibi öğrenci ise; Öğrenci belgesi. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa; Ebeveynlerden noter tasdikli muvafakatname.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti\’nde geçerli tüm seyahatini kapsayan seyahat sağlık sigortası.
 • Garanti Bankası’na Büyükelçilik adına yatırılmış Vize harç bedelinin orjinal dekontu.(Dekontta kişinin adı,soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).

[box type=\”note\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

NOT : Ankara’dan başvuracak başvuru sahiplerinin en az 15 iş günü öncesinde başvurmaları ve ayrıca başvuru dosyalarına mutlaka ikametgah belgelerini eklemeleri zorunludur.

[/box]

Turizm için Vize Başvurusu Kontrol Listesi – Ankara ve Gaziantep
Turizm için Vize Başvurusu Kontrol Listesi – İstanbul
Turizm için Vize Başvurusu Kontrol Listesi – Bursa ve Izmir
Turizm için Vize Başvurusu Kontrol Listesi – Edirne

[box type=\”warning\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

DİKKAT:

Verilen evraklar geri iade edilemez, bu nedenle orijinal evraklar yerine fotokopilerini getiriniz.

DİKKAT:

Bulgaristan Başkonsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteme hakkına sahiptir,başvuru sahibini görüşme için çağırabilir ve reddetme hakkına sahiptir. Hiç bir durumda vize ücreti ve servis ücreti geri ödenmez.

[/box]

Bulgaristan Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi

Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Bulgaristan’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, aile ferdini veya arkadaşını ziyaret eden kişiler içindir.

Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

Gerekli Dokümanlar

Gerekli evraklar listesi başvurulan şehrin bağlı olduğu Bulgaristan Elçiliğinin veya Konsolosluğunun belirlediği şekilde değişiklik gösterebilir.

Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

 • Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu
 • Bir adet biometrik fotoğraf, 35×45, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin fotoğraflı sayfasının ve varsa son üç yıla ait eski Schengen vizelerin fotokopileri de eklenmelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonra en az 6 (altı) ay daha geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az 2 boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Göçmenlik Bürosundan alınan orjinal davetiye
 • Davetiyeyi imzalayn kişinin oturum iznin kopyası. Kişinin oturumu yok ise bulunma sebebini kanıtlayan belge (kira kontratı, öğrenci belgesi v.b.)
 • Uçak rezervasyonu ya da ulaşım planınızı kanıtlayan belge
 • Bulgaristan\’da kalınacak günleri belirten otel rezervasyonu onayı / seyahat acentası tarafından verilen otel voucher. Toplam konaklama bedelinin %30\’unun önceden ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler (otel masrafları ve uçak rezervasyonuna ek olarak günlük en az 50 Euro)
 • Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfüs kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek.
 • Başvuru sahibi çalışan ise; işveren mektubu ve/ya da izin onayı (işveren tarafından imzalı ve kaşeli olmalı, adres, telefon numarası, pozisyonunu ve ücret oranını belirtmeli), SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü.
 • Başvuru sahibi çiftçi ise; Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çitçi belgesi.
 • Başvuru sahibi çalışan ya da şirket sahibi ise; Şirketin ticaret odasındaki kaydı, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası.
 • Başvuru sahibi emekli ise; Emekli cüzdanı ya da emekli maaş hesap özeti.
 • Başvuru sahibi öğrenci ise; Öğrenci belgesi. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa; Ebeveynlerden noter tasdikli muvafakatname.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti\’nde geçerli tüm seyahatini kapsayan seyahat sağlık sigortası.
 • Garanti Bankası’na Büyükelçilik adına yatırılmış Vize harç bedelinin orjinal dekontu.(Dekontta kişinin adı,soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).

NOT : Ankara’dan başvuracak başvuru sahiplerinin en az 15 iş günü öncesinde başvurmaları ve ayrıca başvuru dosyalarına mutlaka ikametgah belgelerini eklemeleri zorunludur.

Aile / Arkadaş ziyareti için Vize Başvurusu kontrol listesi (Özel ziyaret vizesı) – Ankara ve Gaziantep
Aile / Arkadaş ziyareti için Vize Başvurusu kontrol listesi (Özel ziyaret vizesı) – İstanbul
Aile / Arkadaş ziyareti için Vize Başvurusu kontrol listesi (Özel ziyaret vizesı) – Bursa ve Izmir
Aile / Arkadaş ziyareti için Vize Başvurusu kontrol listesi (Özel ziyaret vizesı) – Edirne

[box type=\”warning\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

DİKKAT:

Verilen evraklar geri iade edilemez, bu nedenle orijinal evraklar yerine fotokopilerini getiriniz.

DİKKAT:

Bulgaristan Başkonsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteme hakkına sahiptir,başvuru sahibini görüşme için çağırabilir ve reddetme hakkına sahiptir. Hiç bir durumda vize ücreti ve servis ücreti geri ödenmez.

[/box]

Bulgaristan Ticari-İş Gezisi Vizesi

Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Bulgaristan’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, ticari amaçlarla (sözleşme imzalamak, iş toplantısına katılmak vs.) Bulgaristan’ı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir ancak mesleki bir faaliyet göstermeye izin vermemektedir.

Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

 • Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu
 • Bir adet biometrik fotoğraf, 35×45, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin fotoğraflı sayfasının ve varsa son üç yıla ait eski Schengen vizelerin fotokopileri de eklenmelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonra en az 6 (altı) ay daha geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az 2 boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Yabancılar Şubesinden onaylı ticari davetiye.
 • Uçak rezervasyonu ya da ulaşım planınızı kanıtlayan belge
 • Bulgaristan\’da kalınacak günleri belirten otel rezervasyonu onayı / seyahat acentası tarafından verilen otel voucher. Toplam konaklama bedelinin %30\’unun önceden ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler (otel masrafları ve uçak rezervasyonuna ek olarak günlük en az 50 Euro)
 • Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfüs kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek.
 • Başvuru sahibi çalışan ise; işveren mektubu ve/ya da izin onayı (işveren tarafından imzalı ve kaşeli olmalı, adres, telefon numarası, pozisyonunu ve ücret oranını belirtmeli), SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü.
 • Başvuru sahibi çiftçi ise; Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çitçi belgesi.
 • Başvuru sahibi çalışan ya da şirket sahibi ise; Şirketin ticaret odasındaki kaydı, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası.
 • Başvuru sahibi emekli ise; Emekli cüzdanı ya da emekli maaş hesap özeti.
 • Başvuru sahibi öğrenci ise; Öğrenci belgesi. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa; Ebeveynlerden noter tasdikli muvafakatname.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti\’nde geçerli tüm seyahatini kapsayan seyahat sağlık sigortası.
 • Garanti Bankası’na Büyükelçilik adına yatırılmış Vize harç bedelinin orjinal dekontu.(Dekontta kişinin adı,soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).

[box type=\”note\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]NOT : Ankara’dan başvuracak başvuru sahiplerinin en az 15 iş günü öncesinde başvurmaları ve ayrıca başvuru dosyalarına mutlaka ikametgah belgelerini eklemeleri zorunludur.[/box]

Bulgaristan Vatandaşı Aile Üyelerinin/Eşlerinin Özel Ziyaret Amaçlı Vize

Gerekli Dokümanlar

Gerekli evrak listesi başvurulan şehrin bağlı olduğu Bulgaristan Elçiliğinin veya Konsolosluğunun belirlediği şekilde değişiklik gösterebilir.

 • Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu
 • Bir adet biometrik fotoğraf, 35×45, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin fotoğraflı sayfasının ve varsa son üç yıla ait eski Schengen vizelerin fotokopileri de eklenmelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonra en az 6 (altı) ay daha geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az 2 boş sayfa içermelidir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfüs kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek. Resmi evlilik cüzdanı (Bulgarsitan ve Türkiye\’de) / Bulgaristan doğum belgesi ya da aralarındaki bağı kanıtlayan başka bir resmi belge.
 • Bulgar vatandaşı olan kişinin vatandaşlığını kanıtlayan belge: kimlik kart / pasaport
 • Uçak rezervasyonu ya da ulaşım planınızı kanıtlayan belge
 • Bulgaristan\’da kalınacak günleri belirten otel rezervasyonu onayı / seyahat acentası tarafından verilen otel voucher. Toplam konaklama bedelinin %30\’unun önceden ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler (otel masrafları ve uçak rezervasyonuna ek olarak günlük en az 50 Euro)
 • Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.
 • Başvuru sahibi çalışan ise; işveren mektubu ve/ya da izin onayı (işveren tarafından imzalı ve kaşeli olmalı, adres, telefon numarası, pozisyonunu ve ücret oranını belirtmeli), SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü.
 • Başvuru sahibi çiftçi ise; Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çitçi belgesi.
 • Başvuru sahibi çalışan ya da şirket sahibi ise; Şirketin ticaret odasındaki kaydı, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası.
 • Başvuru sahibi emekli ise; Emekli cüzdanı ya da emekli maaş hesap özeti.
 • Başvuru sahibi öğrenci ise; Öğrenci belgesi. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa; Ebeveynlerden noter tasdikli muvafakatname.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti\’nde geçerli tüm seyahatini kapsayan seyahat sağlık sigortası.
 • Garanti Bankası’na Büyükelçilik adına yatırılmış Vize harç bedelinin orjinal dekontu.(Dekontta kişinin adı,soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).

[box type=\”note\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]NOT : Ankara’dan başvuracak başvuru sahiplerinin en az 15 iş günü öncesinde başvurmaları ve ayrıca başvuru dosyalarına mutlaka ikametgah belgelerini eklemeleri zorunludur.[/box]

Bulgaristan Vatandaşı Aile Üyelerinin/Eşlerinin Özel Ziyaret Amaçlı Vize Başvurusu Kontrol Listesi – Ankara ve Gaziantep
Bulgaristan Vatandaşı Aile Üyelerinin/Eşlerinin Özel Ziyaret Amaçlı Vize Başvurusu Kontrol Listesi – İstanbul
Bulgaristan Vatandaşı Aile Üyelerinin/Eşlerinin Özel Ziyaret Amaçlı Vize Başvurusu Kontrol Listesi – Bursa ve Izmir
Bulgaristan Vatandaşı Aile Üyelerinin/Eşlerinin Özel Ziyaret Amaçlı Vize Başvurusu Kontrol Listesi – Edirne

[box type=\”warning\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

DİKKAT:

Verilen evraklar geri iade edilemez, bu nedenle orijinal evraklar yerine fotokopilerini getiriniz.

DİKKAT:

Bulgaristan Başkonsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteme hakkına sahiptir,başvuru sahibini görüşme için çağırabilir ve reddetme hakkına sahiptir. Hiç bir durumda vize ücreti ve servis ücreti geri ödenmez.

[/box]

Uzun Dönem D Tipi Vize

Uzun dönem D tipi vizelerin başvuruları Bulgar Eliçiliği / Başkonsolosluğu tarafından alınmaktadır. Uzun Dönem vize başvuruları direkt olarak Elçiliğe / Başkonsolosluğa yapılmak zorundadır. Başvurular Pazartesi\’den Cuma\’ya 09:00 – 12:00 arası yapılmaktadır. Vize Başvuru Merkezi\’nin uzun dönem vizelerle ilgili bir hizmeti bulunmamaktadır.

Bu vize yabancı uyrukluların Bulgaristan Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bulgaristan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurumlarının onayıyla yasal iş verme çerçevesinde çalışmak isteyen kişiler bu vizeye başvurmalıdır.

Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

Bulgaristan Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gerekli Dokümanlar

Bu vize yabancı uyrukluların Bulgaristan Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bulgaristan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurumlarının onayıyla yasal iş verme çerçevesinde çalışmak isteyen kişiler bu vizeye başvurmalıdır.

Gerekli Belgeler:

 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 3 (üç) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Fotoğraf, şahsi bilgiler, ülkeye giriş vizesi ve ülkeye son giriş damgası ile birlikte yurtdışı seyahat belgesinin sayfalarının fotokopisi.
 • D vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış).
 • Bir adet Biometrik fotoğraf, 3.5×4.5, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Ülkede kaldığı süre boyunca konaklama ve geçim teminatını gösteren kanıtlar.
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Kurumu tarafından verilme çalışma izninin tasdikli fotokopisi
 • Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli 30.000 euro teminatlı Seyahat sağlık sigortası (orjinal belge ve fotokopisi)
 • Siçil kayit örnegi / Sabıka kaydı
 • Vize ücreti

[box type=\”warning\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

DİKKAT:

 • Bütün belgeler yeni hazırlanmış olmalı. (3 aydan daha eski olmamalı)
 • Bütün belgeler bir adet fotokopisi ile birlikte orjinal olarak getirilmeli.
 • Elçilik/Konsolosluk gerektiğinde ek belge talep edebilir.

[/box]

[box type=\”note\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

Not:

Bulgaristan Başkonsolosluğu ek mülakat için başvuru sahibini arama hakkına sahiptir ve herhangi bir açıklama yapmaksızın reddetme hakkına sahiptir. Bir veya daha fazla eksik belge başvurunun ret ile sonuçlanması riskini arttırır. Hiçbir durumda başvuru ücretinin geri verilmeyeceğini lütfen not ediniz.

[/box]

Bulgaristan Öğrenci-Eğitim Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gerekli Dokümanlar

Bu vize yabancı uyrukluların Bulgaristan Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Örgün eğitim için lisanslı eğitim kurumlarına kabul edilmiş olanlar bu vizeye başvurmalıdır.

Gerekli Belgeler:

 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 3 (üç) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Fotoğraf, şahsi bilgiler, ülkeye giriş vizesi ve ülkeye son giriş damgası ile birlikte yurtdışı seyahat belgesinin sayfalarının fotokopisi.
 • D vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış).
 • Bir adet Biometrik fotoğraf, 3.5×4.5, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Ülkede kaldığı süre boyunca konaklama ve geçim teminatını gösteren kanıtlar.
 • Kişinin örgün öğretime kabulünü ve o yıl içerisinde bu okulda eğitimini sürdürdüğünü gösteren belge;
  • Birinci sınıflar için – Eğitim ve bilim Bakanlığınca verilen tasdikname
  • Diğer sınıflar için – Yüksek Eğitim Okulundan geçerli tasdikname (belgit).
 • Ülkede kalacağı sürede idamesini sağlayabileceğini ve ödediği tarifeleri (harçları) gösterir belgeler;
 • /fıkra 1. Bend.2 ye göre Bulgar milliyetinden olan yabancı kişiler için sürekli geçim kanıtı istenmemektedir/
 • Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli 30.000 euro teminatlı Seyahat sağlık sigortası (orjinal belge ve fotokopisi)
 • Siçil kayit örnegi / Sabıka kaydı
 • Vize ücreti

[box type=\”warning\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

DİKKAT:

 • Bütün belgeler yeni hazırlanmış olmalı. (3 aydan daha eski olmamalı)
 • Bütün belgeler bir adet fotokopisi ile birlikte orjinal olarak getirilmeli.
 • Elçilik/Konsolosluk gerektiğinde ek belge talep edebilir.

[/box]

[box type=\”note\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

Not:

Bulgaristan Başkonsolosluğu ek mülakat için başvuru sahibini arama hakkına sahiptir ve herhangi bir açıklama yapmaksızın reddetme hakkına sahiptir. Bir veya daha fazla eksik belge başvurunun ret ile sonuçlanması riskini arttırır. Hiçbir durumda başvuru ücretinin geri verilmeyeceğini lütfen not ediniz.

[/box]

Bulgaristan Vize Ücretleri

VİZE ÜCRET LİSTESİ
Vize Ücrerti 60 EUR
0-12 yaş arası çocuklar (12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) Ücretsiz
Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna-Hersek, Moldova, Karadağ, Belarus, Rusya ve Ukrayna vatandaşları
Not:
• Makedonya ve Sırbistan vatandaşları vize ücretinden muaftır. Sadece servis ücreti öderler.
• Arnavutluk, Belarus, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ, Ukrayna ve Sırbistan ülke vatandaşları eğer biometrik pasaporta sahipse Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilirler

35 EUR

[box type=\”warning\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

Lütfen Dikkat:

 • Her başvurudan, vize ücretinin yanı sıra 25 EUR (KDV dahil) hizmet harcı alınmaktadır. 0-6 yaş arası çocuklar (6 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) ücretsizdir.

[/box]

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu – İstanbul, Edirne, Bursa ve İzmir için
Vize başvuru formu (Yenı form) – Edirne, Ankara ve Gaziantep İçin

İNDİRME TALİMATLARI:

Formlar PDF formatındadır.

Bu formları görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader gerekmektedir. Adobe Acrobat Reader’i indirmek için buraya tıklayınız.

Bulgaristan Büyükelçiliği 

Bulgaristan Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09.00 – 15.00

Salı: 09.00 – 15.00

Çarşamba: 09.00 – 15.00

Perşembe: 09.00 – 15.00

Cuma: 09.00 – 15.00

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Kızılay’dan-İlkbahar mahallesi Dolmuş ve otobüsleri gitmektedir.

Kızılay\’dan Cinnah\’tan geçen bütün otobüsler ve dolmuşlar ile gidilmektedir.

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Ankara ve Gaziantep ofisinden asağıdaki illerde ikamet edenler başvuru yapabilir.

Adana, Adiyaman, Ardahan, Afyon, Agri, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aksaray, Bayburt, Batman, Bartin, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankiri, Çorum, Diyarbakir, Düzce, Elazig, Erzincan, Erzurum, Eskisehir, Gaziantep, Giresun, Gümüshane, Hakkari, Hatay, Isparta, Içel(Mersin), Igdir, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Karabük, Kirklareli, Kirsehir, Kirikkale, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Kahramanmaras, Mardin, Mus, Nevsehir, Nigde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Sirnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Sanliurfa, Usak, Van, Yozgat, Zonguldak sehirlerinde ikamet eden kisilerin vize basvurularini kabul etmektedir.

NOT : Ankara’dan basvuracak basvuru sahiplerinin en az 15 is günü öncesinde basvurmaları ve ayrica basvuru dosyalarina mutlaka Nüfus Müdürlügünden ya da muhtarliktan alinmis ikametgah belgelerini eklemeleri zorunludur.

NOT: Edirne Vize Başvuru Merkezimiz yalnızca aşağıdaki illerde ikamet eden kisilerin başvurularını kabul etmektedir.

Edirne ve ilçeleri (Enez, Havsa, Ipsala, Kesan, Lalapasa, Meriç, Süloglu, Uzunkopru)

Tekirdag ve ilçeleri

(Çerkezköy, Çorlu, Hayrabolu, Mlkara, Marmara egrelisi, Muratli, Saray, Sarköy)

Kırıklareli ve ilçeleri (Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Luleburgaz ,Pehlivanköy, Vize )

NOT: Bursa ve Izmir Vize Basvuru Merkezlerimiz yalnızca aşağıdaki illerde ikamet eden kişilerin başvurularını kabul etmektedir:

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Mugla, Denizli, Aydin, Manisa, Izmir ve Yalova.

Bulgaristan\’a Giderken Alınması Gerekenler

 • Pasaport
 • Gidiş-Dönüş Uçak bileti rezervasyon
 • Otel rezervasyon
 • Hava durumuna göre hazırlanmış giysiler
 • Firma tanıtım belgeleri
 • Fotoğraf makinesi
 • Kimlik kartı, ehliyet
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Bavulunuzun ağırlığı 32 kg geçmesin
 • Kartvizit katalog vb.
 • İlaçlarınız
 • Elektronik aletler(şarj kablosu, usb bellek, power bank, laptop vb.

\"\"

Sık Sorulan Sorular SSS

  • 1. Soru : Vize hangi ülke için geçerlidir?Cevap : Giriş vizesi, belirli bir süre için Bulgaristan’a giriş için geçerlidir. Vize bilgileri ve vize kuralları hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen Ankara Bulgaristan Cumhuriyeti Büyükelçiliği, İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu veya Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğunun internet sitesine bakınız.
  • 2. Soru : Vize için nereye başvurmalıyım?Cevap : Vize başvuruları, İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne, İzmir, Gaziantep’de bulunan Bulgaristan Vize Başvuru Merkezine yapılacaktır. Tüm başvurular, Türkiye’deki Bulgaristan Büyükelçiliği/ Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilecektir.
  • 3. Soru : Vize başvurusunda bulunmak için Bulgaristan Vize Başvuru Merkezinden bir randevu almak zorunda mıyım?Cevap : Vizeye başvurmak için Vize Başvuru Merkezinden randevu almak zorunda değilsiniz. Çalışma saatlerimiz boyunca herhangi bir zamanda bizi ziyaret edebilirsiniz.
  • 4. Soru : Başvurumu ne kadar önce yapmalıyım?Cevap : Vizeniz verilinceye kadar bilet satın almamanızı veya iade edilemez seyahat anlaşmaları yapmamanızı tavsiye ederiz. Bazen, vize başvurularının değerlendirilmesi ek süre gerektirebilir, bu nedenle seyahat tarihinizden önce başvuru yapınız. Bir vize başvurusu, düşündüğünüz ziyaretten en geç 15 gün öncesinden yapılmalı ve ilgili ziyaretinizden üç ay öncesine kadar yapılmamalıdır.
  • 5. Soru : Vize Başvuru Formunu doldurmak zorunda mıyım? VAF’ı doldurmak için yardımcı olabilir misiniz?Cevap : Her başvuru sahibi, vize başvuru formu doldurmak zorundadır. Her başvuru sahibi için ayrı belgeler hazırlamanız gerekmektedir. Vize Başvuru Formlarının doldurulması ve bilgilerin sağlanması sadece başvuru sahibinin sorumluluğundadır, bu nedenle Vize Başvuru Formunun doldurulmasında yardımcı olmuyoruz. Gerekli belgeler için internet sitemize bakınız.
  • 6. Soru : Davet mektupları nereye gönderilecektir?Cevap : Davetiyeler doğrudan vize başvuru sahibine gönderilmelidir. Vizeye başvuran kişi, Vize Başvuru Merkezinde başvurusunu yaparken, davet mektubunu belgeleriyle birlikte teslim etmelidir. Davetiyeyi (veya kopyasını) Büyükelçilik/Başkonsolosluğun Vize Bölümüne göndermeyiniz. Yaşına bakılmaksızın, her başvuru sahibinin ayrı davet mektubu bulunmalıdır.
  • 7. Soru : Reşit olmayan çocuğumla birlikte seyahat ediyorum. Kendim için bir set belge hazırlayarak bu belgelerde çocuğumun bilgilerini belirtmem yeterli midir?Cevap : Her başvuru sahibi için ayrı belgeler hazırlamanız gerekmektedir. Çocuğun bilgileri ebeveyn pasaportunda yer alsın almasın veya kendisine ait pasaporta sahip olsun olmasın, reşit olmayan çocukların ayrı bir davetiyesi veya bir set gerekli belgelere sahip olmak zorundadır. Bulgaristan vizesi başvurusunda alınan ücretlerin de ödenmesi gerekmektedir.
  • 8. Soru : Vize ücreti ne kadar? Vize ücreti reşit olmayan çocuğum için de aynı mıdır? Vize ücreti tüm vize kategorileri için aynı mıdır?Cevap : Başvuru sırasında ödenecek iki ücret bulunmaktadır: Vize ücreti ve hizmet ücreti. Hizmet ücreti olarak 25 Euro (%18 KDV dahil) Vize Başvuru Merkezinde alınan tüm başvurular için geçerlidir. Vize ücreti, başvuru sahibinin başvurduğu Vize kategorisi,kişinin Vatandaşlığı ve yaşına göre değişmektedir. Başvuru esnasında başvuru belgelerinin durumuna göre kurallar değişebilir, ödemeniz gereken kesin ücret bu esnada belirlenir. Ayrıntılı bilgi için vize ücreti listesine bakınız. Ayrıca ek hizmetlerden yararlanabilirsiniz: SMS hizmeti Kurye teslimatı Euro olarak ve Fotokopi ve Fotoğraf hizmetleri Türk Lirası olarak ödenmektedir. Döviz Kuru Türk Lirası olarak verilmektedir.0-6 yaş arası çocuklar (6 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) ücretsizdir.
  • 9. Soru : Şahsen başvuru yapmak zorunda mıyım?Cevap :Vize başvurusu aşağıdakiler tarafından yapılabilir:
   Başvuru sahibinin kendisi;
   Tur operatörleri;
   Çalışanları için şirket temsilcileri (seyahat amacı “iş” veya “resmi ziyaret” ise).

   Not: Başvuru, temsilci tarafından yapılmış ise, destekleyici belgeler ibraz ederek vize başvuru formunu imzalamaya dikkat ediniz.

  • 10. Soru : Bulgaristan Büyükelçiliği/Başkonsolosluğuna Mülakat için gitmek zorunda mıyım?Cevap : Bulgaristan Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu bazı başvuru sahiplerini mülakata davet edebilir. Başvuru sahibinin mülakat için davet edilme kararı, Vize Başvurusunun değerlendirilmesinden sonra alınacaktır.
  • 11. Soru : Tekli ve Çoklu giriş vizesi ne anlama gelmektedir?Cevap : Giriş sayısı bir kişinin bir ülkeye kaç defa girebileceğini göstermektedir. Bu nedenle, tekli giriş vizesi ile Bulgaristan’a sadece bir defa giriş yapabilirsiniz. Kişinin Bulgaristan’dan çıkması halinde, tekli giriş-çıkış vizesi yeniden giriş yapması için geçerli olmayacaktır. Bulgaristan’a birden fazla giriş yapmayı planlıyorsanız, çoklu giriş-çıkış vizesine başvurabilir ve vize geçerliliği süresindeki birkaç seyahat yapabilirsiniz. Seyahatinizi önceden planlayın ve buna göre uygun belgeler sağlayınız. Giriş sayısı ve vizenin geçerlilik süresine dair karar, Bulgaristan Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından alınacaktır.
  • 12. Soru : Başvurunun reddedilmesi halinde yaptığım ödemeleri geri alabilir miyim?Cevap : Vize ücreti, başvurunun değerlendirilmesi için ve hizmet ücreti ise idari masrafların karşılanması için ödenmektedir. Ücretlerin ödenmesi vizenin verileceğini garanti etmemektedir ve bir başvurunun reddedilmesi halinde vize başvuru ücretleri iade edilmeyecektir.
  • 13. Soru : Başvurumun sonuçlarını nasıl kontrol edebilir?Cevap : Başvuru sonucu Vize Başvuru Merkezi çalışanlarına bildirilmemektedir. Bilgi başvuru sahibi ve Konsolosluk yetkilisi arasında kalmaktadır. Pasaportlar mühürlü zarflar içinde Merkeze iade edilmektedir. Başvurunuzun barkod numarasını ve doğum tarihinizi girerek, pasaportunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Lütfen burayı tıklayın.Pasaport teslimatı için kurye hizmetini tercih eden başvuru sahipleri için ilgili bilgilere UPS internet sitesinde bulabilirsiniz. Takip numarası olarak barkod numaranızı kullanınız.
  • 14. Soru : Başvuru yaparken eski pasaportumu göstermek zorunda mıyım?Cevap : Göstermeniz son derece yardımcı olacaktır. Eski pasaportunuz daha önce yaptığınız yurtdışı seyahatlerini (örneğin, Schengen, UK, İsviçre, Kanada, ABD) gösteren vizeler içeriyor ise, yenileme yaptığınızda pasaport ofisi tarafından size iade edilmesini isteyebilirsiniz. Daha sonra bunu Bulgaristan başvurunuzu yaptığınızda yeni pasaportunuza ekleyebileceksiniz. Önceki yurtdışı seyahatlerinize dair böyle doğrudan kanıtlarını görmemiz bizim için son derece faydalıdır ve eski pasaport veya önceki vizelerin kopyalarını görmemiz, sıklıkla, başvurunuzu çok daha hızlı bir şekilde tamamlamamızı sağlamaktadır.
  • 15. Soru : Türkiye’de yaşayan yabancı ülke vatandaşı olmam halinde, ibraz etmem gereken başka belgeler mevcut mu?Cevap : Türkiye’de yaşamanız için oturma izninizi gösteren belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir. Oturma izni, vizenin son geçerlilik tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
  • 16. Soru : Ne kadar sürüyor?Cevap : Değerlendirme süresi Büyükelçilik vize bölümü/Başkonsolosluk’un mevsim ve iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.
  • 17. Soru : Vizeme kim karar veriyor?Cevap : Vizeyi onaylama veya reddetme kararı, Bulgaristan Büyükelçiliği/Başkonsolosluğunun yegane takdir yetkisindedir.
  • 18. Soru : Vizem reddedilmesi halinde, ne zaman yeniden başvurabilirim?Cevap : Herhangi bir zamanda yeniden başvurabilirsiniz ve yeni başvurunuz kendi koşullarına göre değerlendirilecektir. Son reddedilmeden sonra koşullarınızda herhangi bir önemli değişiklik yok ise veya ret için nedenleri tespit edemiyorsanız, başvurunuz yeniden reddedilecektir. Başvurunuzda sahte belgeler kullanmadığınız sürece, önceki bir ret, sonraki başvuruların kendiliğinden reddedileceği anlamına gelmemektedir.Yeniden başvuru yapmanız halinde, tüm başvuru sürecini baştan sona yeniden yapmanız gerekecektir. İnternet sitemizde belirtilen adımları takip etmelisiniz.
  • 19. Soru : Pasaportumu şahsen almak zorunda mıyım?Cevap : Pasaport/belgeler bir kurye servisi ile iade edilebilir. Teslim sürecini hızlandırmak için, Başvuru Merkezi UPS Türkiye ile anlaşma yapmıştır; UPS Türkiye’nin neredeyse her yerinde kapınıza kadar kargoları teslim edebilmektedir. Bu hizmetin şu andaki ücreti Vize Ücretleri Listesinde belirtilmektedir – opsiyonel bir hizmettir.Ayrıca, pasaportunuzu şahsen almanız zorunlu olmayıp pasaportu adınıza alması için bir temsilciyi yetkilendirebilirsiniz. Bunun için, bir yetkilendirme yazısı düzenlemeli ve başvurunuz için teslim etmelisiniz. Temsilci, Merkezi ziyaret ederken kimliğini göstererek belgeyi ibraz etmelidir. Pasaport temsilciye teslim edildiğinde, Merkez çalışanı pasaportla ilgili herhangi bir sorumluluğa sahip değildir.
  • 20. Soru : Bulgaristan Vize Başvuru Merkezinin adresi nedir?Cevap : Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi’nin Türkiye’de 6 şehirde bulunduğunu belirtmekten memnuniyet duyarız. Özenle çalışan personelimiz başvurunuz esnasında size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Ofis adreslerimizi öğrenmek için buraya tıklayınız.

Bulgaristan Üzerinden Ukrayna\’ya Transit Vize

Ukrayna Vatandaşları İçin Bulgaristan Vizesi

[box type=\”info\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]Ukrayna Vatandaşları Bulgaristan üzerinden Ukrayna\’ya geçiş yapmak için transit vize almaları gerekmektedir. Ukrayna\’da oturumu olan Türk vatandaşları içinde Ukrayna için yapacağınız seyahatlerinizde transit vize almanız gerekmektedir. Eşiniz veya çocuklarınızın Ukrayna vatandaşı olması sebebiyle Bulgaristan üzerinden transit geçiş yaparak gideceğiniz asıl ülke olan Ukrayna\’ya sıklıkla seyahat etme gereğinizi kanıtlanmış olmaktasınız.

Ukrayna vatandaşları Bulgaristan üzerinden kendi vatanlarına geçmek için Bulgaristan Konsolosluğuna başvurarak Bulgaristan transit vize alabilirler.

Eşiniz ve çocuğunuzun Ukrayna vatandaşı olduğunu gösterir pasaport, kimlik gibi belgeler ile birlikte, eşinizin el yazısıyla yazılmış ve imzalanmış bir davet mektubu başvurunuzun asıl evraklarını oluşturacaktır. Bunun dışında ise gelirinizi, mesleki durumunuzu ifade eden evraklar ve kişisel evraklarınızı da başvuru dosyanıza eklemeniz gerekir. Bulgaristan üzerinde yapılacak transit vize başvurularında seyahat amacınızı kanıtlayan doğru belgeler ile başvuru yapıldığında Konsolosluğun vizenizi uzun süreli ve çok girişli olarak değerlendirdiği birçok kez tecrübe edilmiştir. Ülke olarak Ukrayna\’ya geçiş yapabilmek için konumu gereği Bulgaristan haricinde bir ülke daha kullanmak gerektiğinden vizeler çoğunlukla çoklu giriş çıkışlı olarak verilmektedir.

Bulgaristan Üzerinden Ukrayna Transit Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için hazırlamış olduğunuz evraklarınızı ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır.[/box]

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Vize Acentasına bildiriniz!

[box type=\”success\” align=\”\” class=\”\” width=\”\”]

Bulgaristan Covid Aşı İstiyor mu? Bulgaristan PCR Testi İstiyor mu?

Bulgaristan uluslararası seyahate izin verilir. Girişe izin verildiğinden emin olmak için gerekliliklere uymak gerekir.

\"\"

Bulgaristan Aşı İstiyor mu? Bulgaristan PCR Testi İstiyor mu? Hangi aşıları kabul ediyor? Kaç doz aşı istiyor? Süre şartı var mı?

Hangi aşıları kabul ediyor?
 • Pfizer/BioNTech (Comirnaty)
 • Moderna
 • AstraZeneca  (Vaxzevria)
 • Janssen (Johnson & Johnson için tek doz)
 • Hindistan Serum Enstitüsü
 • Sinopharm
 • Sinovac
Kaç doz aşı istiyor? 2 doz 
Süre şartı var mı? 2. doz aşıdan sonra 2 hafta geçme şartı var.
PCR Testi istiyor mu? PCR testi istenmemektedir.

Adım Adım Bulgaristan Vize Başvuru

Bulgaristan Vizesi Almanın Kolay Yolu

 1. Adım: Bizimle İletişime Geçiniz

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

 1. Adım: Evrakları Bize Ulaştırınız

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Bulgaristan vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

 1. Adım: Vize Başvurusu Yapıyoruz

Siz gelmeden Bulgaristan vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

[/box]

Sık Sorular Sorular ve Cevaplar

[toggle title=\”Bulgaristan vizesi schengen vizesi midir?\” state=\”open\”]Bulgaristan vizesi schengen vizesi değildir. Avrupa ülkelerine geçemezsiniz[/toggle]

[toggle title=\”Bulgaristan Üzerinden Ukrayna\’ya gitmek için vize gerekli mi?\” state=\”open\”]Evet gerekli. Bulgaristan transit vize almanız gerekmektedir. Bulgaristan Üzerinden Ukrayna Transit Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için hazırlamış olduğunuz evraklarınızı ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır[/toggle]

[toggle title=\”Bulgaristan\’dan aracımla transit geçiş yapacağım. Araç için hangi evrakları yanıma almalıyım?\” state=\”open\”]Seyahat edilecek olan araç başvuru sahibinin kendi aracı ise, aracın yeşil sigortası, ruhsatı ve kişinin uluslararası ehliyeti yanında olmalıdır. Ancak seyahat edilecek olan araç şirkete ya da başka bir 3. şahıs üzerine kayıtlı ise kayıtlı olan kişinin rızasının olduğunu gösteren noter onaylı belge de alınmalıdır. [/toggle]

[toggle title=\”Bulgaristan\’a transit vize başvurusu yapmak için asıl gideceğim ülkeden bir davetiye sunmak zorunda mıyım?\” state=\”open\”]Transit vize başvuruları için asıl gidilecek olan ülkeye dair evrakların sunulması faydalı olacaktır. Gidilecek olan ülkeden alınan bir davetiye ya da gidilecek ülkenin ulaşım ve konaklama rezervasyonları mutlaka başvuru dosyasına eklenmelidir. Başvuru değerlendirme sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına otel rezervasyonlarının confirmation olması tavsiye edilir. [/toggle]

[toggle title=\”Bulgaristan transit vize ile Bulgaristan\’da kalış süresi kaç gündür?\” state=\”open\”]Bulgaristan Konsolosluğu\’ndan almış olduğunuz transit vizenin Bulgaristan\’da kalış süresi girişte 24 saat, çıkışta 24 saat olmak üzere 48 saat/2 gündür. [/toggle]

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Vize Acentasına bildiriniz!

Yanlış  ya’da eksik bilgi için info@kocakvize.com mail adresimize yazınız.

Tüm Vizeler için tıklayınız.

Bulgaristan vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

\"vize

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top